Boluspor İçin Tehlike Çanları Çalıyor

TFF 1. Lig’de oynadığı son 13 maçta hiç galibiyet alamayan ve topladığı 16 puan ile ligin son sırasında yer alan Boluspor için tehlike çanları çalıyor. Lige 9 puanlık puan silme cezasıyla başlayan Eskişehirspor’un dahi gerisine düşen ekip bir an önce toparlanmak için çalışmalara başladı.

Oynadığı son 13 maçta galibiyet yüzü göremeyen ve adeta 3 puana hasret kalan Boluspor ayrıca 15 aydır deplasmanlarda kazanamayarak ligin son sırasına demir attı. Kalan bölümde son sıralardan kurtulmak için en az 6-7 galibiyete ihtiyacı olan takımın 12 haftada bunu nasıl başaracağı merak ediliyor.

Ligde oynadığı maçlarda yalnızca 19 gol atan ve bu istatistikle Keçiörengücü’nü takip eden Boluspor çıkışa geçmek ve TFF 1. Lig’e tutunmak istiyor. Toplamış olduğu 16 puanla son sırada yer alan takımın ligde kalabilmek için en az 33-35 puan aralığında toplaması gerekiyor. Yapılan analizlere göre ligde kalmak için Boluspor’un en az 6 galibiyete ihtiyacı bulunmakta.

Teknik Direktör Osman Özköylü’nün çalıştırdığı takım son 12 haftada 7 deplasman maçına çıkacak. 15 aydır deplasmanlarda galibiyet sevinci yaşayamayan Karadeniz ekibi 35 bandının üstüne kendini atamazsa yüksek ihtimalle küme düşecek. Gerek yönetimin gerekse de teknik heyetin bu konuda seferber olduğu ve üstüne düşeni yapacağı gelen bilgiler arasında.

Ligde Kalmak İçin Savaşın

Son dönemde oynadığı kötü futbolla ligin son sırasına yerleşen Boluspor’da yönetimin teknik heyet ve futbolcularla bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi. Özellikle yöneticilerin bu konuda futbolcuları uyardığı ve ligde kalmak için savaşın dediği aktarıldı. Teknik Direktör Osman Özköylü’nün de oyuncularını motive etmeye çalıştığı ifade edilirken kulübün son haftalarda nasıl bir performans göstereceği merak ediliyor.

Bu arada Osman Özköylü basın mensuplarının sorularını yanıtladığı toplantıda “Boluspor, oynadığı oyunla zirve yarışı veren birçok takımdan daha iyi oynayan, daha pozitif oynayan, daha fazla mücadele eden bir takım. 90 dakika sahada kalan bir takım olmamıza rağmen bu bütün olumlu tarafları sonuca yansıtamamanın sıkıntısını yaşıyoruz. Bu yüzde alt sıralardan üst sıralara bir türlü sıçramayı yapamadık. Ama biz umudumuzu hiçbir zaman kaybetmiyoruz. Bu işi sonuna kadar götürmeye devam edeceğiz. Bu takım kim ne derse desin, kim dışarıdan ne etki yapmaya çalışırsa çalışsın ligde kalacak. Biz buna inanıyoruz. İfadelerini kullandı.