Boluspor Kaçanlara Yanıyor

Sezonun ikinci yarısında oynadığı maçlarda gösterdiği performansla taraftarını memnun etmeyi başaran Boluspor, ligin 24’üncü haftasında Ankara Keçiörengücü ile karşı karşıya geldi. Kendi sahasında taraftarı önünde oynadığı maçta sayısız fırsattan ve bir de penaltıdan yararlanamayan Bolu temsilcisi, sahadan 0-0 beraberlikle ayrılmaya razı oldu.

Kaçan Fırsatlar

Sezonun ilk yarısında beklentilerin çok altında kalan ve hayal kırıklığı yaratan Boluspor, ikinci yarıda çok daha kendinden emin bir takım görüntüsü sergiliyor. Kırmızı Beyazlı ekip, TFF 1.Lig’in ikinci devresinde oynadığı maçlarda henüz yenilgi yüzü görmezken, 24’üncü haftada kaçırdığı galibiyeti ileride araması oldukça muhtemel.

Ligin 24’üncü haftasının ikinci gününde kendi sahasında Ankara Keçiörengücü’nü konuk eden Boluspor, sayısız fırsattan yararlanamadı. En az kendisi kadar formda ve zorlu bir takım olan Ankara Keçiörengücü karşısında 19’uncu dakikada bir penaltıdan yararlanamayan Kırmızı Beyazlılar, 2 puanı resmen sahada bıraktı.

Kendi sahanızda oynuyorsanız ve yakaladığınız fırsatları değerlendiremiyorsanız, bu nedenle rakibinizin direncini arttırırsınız. Nitekim 12 Şubat 2022 tarihinde oynanan maçta Ankara Keçiörengücü de tam olarak bunu yaşadı. Boluspor’un baskılı oyunu karşısında bozguna uğrayan Başkent temsilcisi, buna rağmen Boluspor’un golleri kaçırmasıyla birlikte oyuna daha fazla ortak olma şansı buldu.

İki takım da gol yollarında istediklerini sahaya yansıtamayınca maç başladığı gibi sonuçlandı. Genel çerçeveye bakıldığı zaman ikinci yarının iki formda takımının karşılaşmasından iki takım da 1’er puanla ayrıldığı için mutlu olmalı. Ancak Boluspor özelinde bu maç o kadar çok fırsat kaçtı ki, 6 puanlık bir maç olabilecek müsabaka 1 puanla bitmek durumunda kaldı.

3’üncü Penaltı

Maç sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Boluspor Teknik Direktörü Reha Erginer de takımının kaçırdığı fırsatlara değindi. Bu maçta bıraktıkları 2 puanı ileride arayacaklarını dile getiren tecrübeli teknik direktör, Boluspor’un penaltılar konusundaki başarısızlığını da yorumladı.

Bu maçta sahada bırakılan 2 puanın penaltıya bağlanmasının yanlış olduğunu ifade eden Erginer, penaltı dışında da pek çok fırsattan yararlanamadıklarını hatırlattı. Tecrübeli teknik adam, penaltı atmanın da kaçırmanın da oyunun içinde olduğunu ve bir takımın kendi kalesine de gol atabileceğinin altını çizdi.

Bununla birlikte Boluspor adına Ankara Keçiörengücü maçında kaçırılan penaltı, bu sezon kaçırılan 3’üncü penaltı oldu.

Boluspor bu sezon ilk kez penaltıdan yararlanamadığında takvim yaprakları 18 Aralık 2021 tarihini gösteriyordu. Kendi sahasında Ankaragücü’nü konuk eden Boluspor, 2-0 geriye düştüğü maçta 84’üncü dakikada penaltı şansı yakalamış ancak Roshi’nin vuruşunu Ankaragücü kalecisi kurtarmıştı.

Bolu temsilcisi, TFF 1.Lig’in 19’uncu haftasında konuk olduğu Altınordu maçında 55’inci dakikada penaltı şansı yakalamıştı. Topun başına Dejvi Bregu geçmiş ancak başarılı oyuncunun vuruşunu Altınordu kalecisi kurtarmıştı. 1-1’ken kaçan bu penaltı Boluspor’un öne geçmesi şansını kaçırmasına neden olurken, o maçta 90+4’te gol yiyen Boluspor sahadan puansız ayrılmanın üzüntüsünü yaşamıştı.

Ankara Keçiörengücü karşısında da bir penaltı kaçıran Boluspor, bu sezon 3’üncü kez bir penaltıdan faydalanamazken, bu durum takımın skor bazında bakıldığında hanesine 5 puan daha eklemesine engel olmuş oldu.