Boluspor Oyuncularının Piyasa Değerleri Ne Kadar

Spor Toto 1. Lig’de orta sıralarda mücadelesini sürdüren Beypiliç Boluspor, birçok kıymetli futbolcuyu kadrosunda bulunduruyor.

Teknik direktör Reha Kemal Erginer önderliğindeki Beypiliç Boluspor, Spor Toto 1. Lig’de orta sıralardaki gidişatını sürdürüyor. Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda şu ana kadar hanesine 35 puan yazdırmayı başaran kırmızı beyazlı Bolu temsilcimiz bu puanları 26 maçta topladı.

Bu süreçte rakiplerini 9 kez mağlup etmeyi başaran takımımız, 8 karşılaşmada ise eşitliği bozamadı ve yeşil sahadan 1 puanla ayrılmak durumunda kaldı. Geriye kalan 9 maçta ise gülen taraf Beypiliç Boluspor’un rakipleri oldu ve takımımız mücadelelerden eli boş ayrıldı.

Geride kalan 26 karşılaşmada rakip fileleri 29 kez havalandıran takımımız gol yollarında sıkıntı yaşadı. Kalesinde 28 gol gören kırmızı beyazlı takımımız Spor Toto 1. Lig’de +1 averaj elde etti.

Her ne kadar gol yollarında sıkıntılar yaşasa da teknik direktör Reha Kemal Erginer’in elinde kıymetli oyuncular bulunuyor. Bu sezon Spor Toto 1. Lig’de attığı gollerle Beypiliç Boluspor’u sırtlayan Kabongo Kasongo başta olmak üzere, Dejvi Bregu, Berk Yıldız ve diğerleri kadromuzdaki değerler olarak öne çıkıyor.

Değişen Futbolda Değer Kavramı

boluspor

Değişen futbol ikliminde bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de futbolcuların değerleri onlara ödenen bonservis ücretleri veyahut aldıkları maaşlar üzerinden okunuyor.

Hal böyle olunca sübjektif olan futbolcu değerleri objektif kriterlere bağlanarak ortaya belirli bir meblağ çıkarılmaya çalışılıyor. Bu meblağ çıkarılırken sezon içinde oynanan maçlar, futbolcunun devamlılığı, sakatlık durumu, yaşı, mevkisi gibi birçok farklı kıstas da değerlendiriliyor.

İşte bu tüm bu değerlendirmeler sonucunda ise Beypiliç Boluspor futbolcularının da piyasa değerleri üç aşağı beş yukarı belli oluyor. Bu değerlendirmeler noktasında birçok futbolseverin başvurduğu ilk kaynak ise herkesin bildiği gibi Transfermarkt veri tabanı.

Bu veri tabanında dünyanın çeşitli ülkelerinden çok çeşitli takımların piyasa değerleri ve bonservis bedelleri ile sözleşme şartları yer alıyor.

İşte Transfermarkt değerlerine göre Beypiliç Boluspor kadrosunun en değerli futbolcuları…

Boluspor Kadrosu Değer Sıralaması

Teknik direktör Reha Kemal Erginer’in elindeki en değerli oyuncu olarak başarılı file bekçisi Gentian Selmani öne çıkıyor. Şu anda ilgili veri tabanında 750 bin Euro değer biçilen oyuncu, kendinden sonra gelenlere de fark atmış durumda.

Gentian Selmani’den sonra Galatasaray’dan kiralık olarak kadromuzda bulunan 18 yaşındaki wonderkid Emin Bayram 550 bin Euro değeriyle öne çıkıyor. Emin Bayram’ı ise takımımızın Demokratik Kongolu yıldızı Kabongo Kasongo 500 bin Euro’luk değeriyle takip ediyor.

Odise Roshi ve Dejvi Bregu ise 450 bin Euroluk değerleriyle bu üç ismin arkasında geliyorlar. Sezon başında bonservis bedeli ödenmeden gelen bu isimler, sahip oldukları değerlerle takımımız için ileriki sezonlarda kaynak yaratma potansiyeli taşıyorlar.

Teknik direktör Reha Kemal Erginer’in kullandığı bu oyuncuların iyi performans göstermesi hem kendi değerlerini hem de gelecek transferlerinden dolayı Bolu takımımızın gelirlerini arttıracaktır.