Boluspor 14 Günlük Kar Tatilinden Yararlanacak

Spor Toto 1. Lig’de Beypiliç Boluspor ve diğer takımlar için Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kar yağışı nedeniyle ara verildi.

Ülkemizi etkisi altına alması beklenen ve Sibirya tarafından gelmekte olan soğuk hava dalgası için Türkiye Cumhuriyeti Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü günlerdir uyarılarda bulunuyor.

Türkiye Cumhuriyeti Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yapılan hava tahminlerinde, yaklaşan soğuk hava dalgasının Ayber kar fırtınası şeklinde görüleceği ve ülkemizin bilhassa kuzey batı bölümünün yoğun bir kar yağışı altına gireceği belirtilmişti.

Özellikle İstanbul ve Marmara Bölgesi’nin etkileneceği bu yağışlar için önlemler alındı. Başta ulaşım olmak üzere birçok farklı alanda hazırlıklar yapıldı. Elbette spor müsabakaları da bu hazırlık ve önlemlerden etkilendi. Türkiye Futbol Federasyonu, hafta içinde yaptığı açıklamalarla Spor Toto 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve BAL Ligi ile Kadınlar Süper Lig’de oynanması planlanan maçların 1 hafta ötelendiğini duyurdu.

Bu karar elbette hem kar yağışının yoğun olduğu bölgelere seyahat etmek zorunda kalacak deplasman ekipleri için hem de sahaları ve tesisleri yoğun kardan etkilenen ev sahipleri için iyi bir haber oldu.

Zira eğer maçlar ertelenmese, futbolu sakatlıklarından tutun da yolculuk esnasında yaşanacak kazalara kadar birçok üzücü haberle karşılaşılabilirdi.

Boluspor İçin Ayağa Kalkma Fırsatı

boluspor

Teknik direktör Reha Kemal Erginer yönetiminde Ocak 2022 – Şubat 2022 fikstürünü çok başarılı bir şekilde geçen Beypiliç Boluspor, aldığı puanlar Spor Toto Süper Lig için oynanacak play off maçlarına katılma potasına yaklaşmıştı.

Bu süreçte 5 maça çıkan ve 13 puan toplayan Beypiliç Boluspor, bahsi geçen fikstürün Spor Toto 1. Lig’deki en başarılı takımlarından biri olmuştu. Balıkesirspor, Kocelispor, İstanbulspor ve Gençlerbirliği gibi zorlu maçlardan 3’er puan alan takımımız yalnızca Ankara Keçiörengücü’ne puan vermişti.

Ancak Şubat 2022’nin son maçı itibariyle bu başarılı gidişat sekteye uğradı. 25 Şubat’ta Altaş Denizlispor karşısında sürpriz bir şekilde 2 – 0 mağlup olan Beypiliç Boluspor, sonrasında evinde Tuzlaspor’a da mağlup oldu.

Geçtiğimiz hafta ise kağıt üzerinde banko favori olduğu maçta teknik direktör Reha Kemal Erginer ve öğrencileri az kalsın şoku yaşayacaklardı.

Sahasında bu sezonun en kötü performansa sahip ekiplerinden Bursaspor’u ağırlayan kırmızı beyazlı Bolu temsilcimiz, 9 kişi tamamladığı maçta 1 puanı zor kurtardı.

14 Günlük Ara İyi Gelecek

Üst üste 3 maçında tam 8 puan kaybeden Beypiliç Bolusporumuz için kar tatili önemli bir fırsat doğurdu. Zira teknik direktör Reha Kemal Erginer ve ekibi, bu arayı yoğun şekilde çalışarak ve önceki maçlarda puan kayıplarına sebep olan hataları değerlendirerek geçirmeyi planlıyorlar.

Bu noktada Spor Toto 1. Lig’in 30’uncu haftasındaki Manisa Futbol Kulübü maçına da hazırlanacak olan takımımız, o maçı kazanıp özgüven tazelemek istiyor.

Manisa FK’nın Spor Toto 1. Lig puan sıralamasında hemen üstümüzde 1 puan farkla yer alması da Beypiliç Boluspor’un kazanırsa sıralamada kesin olarak yükseleceği anlamını taşıyor.