Boluspor Sezonu Son Anda Kaçırdı

Spor Toto 1. Lig’de 2021 – 2022 Sezonu’nda kıyasıya bir mücadele veren kırmızı beyazlı Bolu temsilcimiz Beypiliç Boluspor, ne yazık ki sezon finalini istediği gibi yapamadı.

Teknik direktör Reha Kemal Erginer yönetiminde Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’na hazırlanan Beypiliç Boluspor, önemli transferlerle sezona başlamıştı.

Ukraynalı file bekçisi Rybka, Yılport Samsunspor’un yetenekli oyuncusu Gökhan Karadeniz, Öznur Kablo Yeni Malatyaspor futbolcusu 26 yaşındaki Berk Yıldız, Nizhny Novgorod takımından Arnavut yıldız Bekim Balaj ve yine Arnavutluk’tan Odisse Roshi en dikkat çeken transferler olmuşlardı.

Bu iddialı transferlerden sonra elbette camianın ümidi Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda takımın teknik direktör Reha Kemal Erginer yönetiminde başarılı bir performans göstermesi ve en azından play off hattı olan ilk 6 sırada ligi bitirmesiydi.

Yıllardır Spor Toto Süper Lig’e kavuşma hayali kuran Beypiliç Boluspor bu amaçlarla Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’na başladı.

Boluspor İstikrarsız Bir Başlangıç Yaptı

Beypiliç Boluspor, teknik direktör Reha Kemal Erginer önderliğinde Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’na hayli istikrarsız bir başlangıç yaptı. İlk iki maçında Balıkesirspor ve Tuzlaspor’a mağlup olarak şoku yaşayan kırmızı beyazlı Bolu temsilcimiz neyse ki üçüncü ve dördüncü haftalarda durumu düzeltti.

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda ilk galibiyetini kendi evinde Kocaelispor karşısında alan takımımız, takip eden haftayı ise Ankara Keçiörengücü karşısındaki galibiyetle geçti.

İstikrarsız başlangıcında biraz belini doğrultan Bolu ekibimiz takip eden 4 haftadan yalnızca iki puan çıkarabilince Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun ilk 8 haftasında yalnızca 8 puan toplanabildi.

Reha Kemal Erginer Mayıs Ayını Göremedi

Teknik direktör Reha Kemal Erginer’in durumu er ya da geç düzelteceğine inanan Beypiliç Boluspor yönetimi, takımın da sürekli orta sıralarda gezinmesinden hareketle değişim için acele etmedi.

Zira kırmızı beyazlı ekibimiz Spor Toto 1. Lig puan sıralamasının ilk 6 sırasından büyük farkla hiç kopmadı. Ne var ki bilhassa 25 Şubat 2022 – 16 Nisan 2022 tarihleri arasındaki 7 maçtan 6 mağlubiyet alınca yolun sonu geldi. Teknik direktör Reha Kemal Erginer’in yerini teknik direktör Osman Nuri Işılar aldı.

Sezon sonuna kadar idareten göreve gelen Osman Nuri Işılar, takımla birlikte öyle başarılı bir performans gösterdi ki Beypiliç Boluspor neredeyse Spor Toto Süper Lig için play off hattına bile girecekti.

Buna karşın maalesef kalan haftalar kırmızı beyazlıların altıncı basamaktaki Eyüpspor’u yakalamasına yetmedi. Hal böyle olunca takımımız, teknik direktör Reha Kemal Erginer ve Osman Nuri Işılar’ın el birliğiyle sezonu 36 maçta 14 galibiyet 8 beraberlik ve 14 mağlubiyetle hanesine 50 puan yazdırarak kapadı.

Bu sonuçla birlikte Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu nihai puan sıralamasında 8’inci basamağı alan ekibimiz, sezonun bitmesiyle de tartışmalı şekilde Osman Nuri Işılar’ı gönderip onun yerini Adanaspor ile küme düşmekten son anda kurtulan Sait Karafırtınalar ile doldurdu.