Boluspor Üçüncü Etap Kamp Çalışmalarını Sürdürüyor

2020 2023 sezonunda Spor Toto birincilikle mücadele edecek olan kırmızı beyazlı ekip yeni sezon hazırlıklarını devam ettirmek için üçüncü kez kampa girdi. Boluspor üçüncü etap kamp çalışmalarına kulübün kendi tesislerinde başladı.

Kırmızı beyazlı ekip ilk 2 etap hazırlık kamp dönemini Bolu’daki karaçayır bölgesinde yer alan kulübün kendi tesislerinde sürdürmüştü. Bu kamp dönemleri sırasında Boluspor, 3 kez hazırlık maçı oynamak için sahaya çıktı. Boluspor ’un bu 3 hazırlık maçındaki rakipleri şu şekildeydi:

Gelecek sezon Spor Toto 1 inci Lig’de rakip olacağı takımlardan Bandırma spor ile Tuzla spor ile kendi tesislerimizde hazırlık maçında karşı karşıya gelen kırmızı beyazlı ekip Birinci etap kampında Gelecek sezon Spor Toto 1 inci Lig’de mücadele edeceği rakiplerini her 2 maçta da mağlup etti. İkinci etap kamp döneminde ise Spor Toto Süper lig ekiplerinden Kasımpaşa ile Karşı karşıya gelmişti. İkinci etap kampında Spor Toto Süper lig ekibi Kasımpaşa’ya karşı hazırlık maçında mücadele eden Boluspor, bu maçta 1 – 0 skor ile mağlup oldu ve hazırlık döneminin ilk mağlubiyetini aldı. Bu maçın ardından Boluspor ikinci etap kamp çalışmalarına da son vermişti.

Teknik direktör Sait karafırtınalar’ın oyuncularına vermiş olduğu iznin ardından kırmızı beyazlı ekip 26 Temmuz’da yeniden bir araya geldi. Boluspor ‘da teknik direktör Sait karafırtınalar yönetiminde başlayan üçüncü etap kamp çalışmaları Bolu sporun kulüp tesislerinde sürüyor.

Boluspor teknik direktörü Sait karafırtınalar, kampın henüz ilk günlerinde takımda 1 forvet takviyesi istediğini kırmızı beyazlı ekibin yönetimine iletti.

Teknik Direktör Sait Karafırtınalar’ın İstediği Forvet: Balde  

Boluspor ‘da teknik direktör Sait karafırtınalar forvet hattına takviye yapılması için üçüncü etap kamp döneminin hemen başında boluspor yönetimi ve transfer komitesiyle bir araya gelip forvet hattına 1 oyuncu daha katmanın istediklerini ifade etti. Boluspor ‘da teknik direktör Sait karafırtınalar isteği doğrultusunda kırmızı beyazlı ekibin transfer komitesi başkanın isteği doğrultusunda çalışmalara başladı. Bu çalışmalar tecrübeli teknik direktör Sait karafırtınalar transfer edilmesini istediği forvet oyuncularının listesi doğrultusunda başlatıldı.

Boluspor transfer komitesi teknik direktör Sait karafırtınalar’ın forvet isteğini giderdi. Son olarak Spor Toto Süper lig ekiplerinden Giresunspor forması giyen İbrahima Balde Boluspor kadrosuna katıldı. Boluspor transfer komitesi 33 yaşındaki forvet oyuncusu ile 2 yıllık sözleşmeye imza attı.

İbrahima Balde Kimdir?

4 Nisan 1989 tarihinde dünyaya gelen Senegalli forvet oyuncusu geçtiğimiz sezonu Spor Toto Süper lig ekiplerinden Giresunspor formasıyla geçirmişti. Giresunspor formasıyla geçtiğimiz sezon Spor Toto Süper Lig’de 33 maça çıkan ibrahima Balde, 3 gol atarken 1 de asist katkısı verdi.

Senegalli forvet oyuncusu kariyerinde 341 maçta forma giymiş, 92 kez fileleri havalandırırken 20 kez de asist katkısı verdi.