Galatasaray Yurda Dönüyor

Hazırlık kampı sürecinde Avusturya’da ter döken sarı kırmızılı aslanlar yurda dönüyor. Galatasaray Okan Buruk ile hazırlık maçları sürecini tamamladı. Süper Toto Süper Lig’in ilk haftasında Antalyaspor’a konuk olacak olan Aslanlar bu karşılaşmayı büyük bir heyecan ile bekliyor.

Ajanslara düşen bilgilere göre Okan Buruk oyuncularından çok memnun. Özellikle yeni transfer Seferoviç ile büyük bir başarı elde edileceği düşünülüyor. Seferoviç’in son karşılaşmalarda sahada gösterdiği performanstan ise hem taraftarlar hem de Galatasaray’ın teknik heyetinin çok memnun olduğu biliniyor.

Okan Buruk takımı için sezon öncesi çok sıkı bir çalışma planı hazırladı. Bu çalışma planı kapsamında Galatasaray çok kısa süreler içinde toplam sekiz karşılaşmaya çıktı. Bu 8 karşılaşmanın 3’ünü kazanmayı başaran Galatasaray 3 tanesini de kaybetti.

O Eski Halinden Eser Yok Şimdi

Okan Buruk ile sezona hazırlanan sarı kırmızılı Galatasaray’ın o eski halinden eser yok şimdi. Hazırlık maçları kapsamında ilk 3 maçını kaybeden Galatasaray’ın takım dinamiği iyice oturmaya başladı. Taktiksizlikten ve plansızlıktan yorulan teknik heyet ve taraftarlar Okan Buruk yönetiminden çok memnun. Özelikle geçen sezon alınan büyük başarısızlığı bir an önce telafi etmek isteyen Galatasaray camiası bu sezon hedefini şampiyonluğa koydu.

Bu sezon sadece Süper Toto Süper Lig ve Türkiye kupasında ter dökecek olan Galatasaray Avrupa’ya hasret kalacak. Geçen sezon gösterdiği büyük başarısızlık sonucunda Galatasaray ekibi bu sezon Avrupa’ya gitmeye hak kazanamamıştı. Bu durumu da kendi lehine kullanmak isteyen Okan Buruk oyuncuları ile büyük planlar yaptı. Avrupa’da karşılaşma yapmayacağı için takım bu sezon çok fazla yorulmayacak. Bu sayede Galatasaray’ın şampiyon olabilmesi daha kolay olacak.

Oynanacak olan her karşılaşmadan galibiyet beklediği bilinen Okan Buruk’un kurduğu takım dinamiği son haftalarda hazırlık kampında meyvesini vermeye başladı. Başlarda sürekli mağlubiyet alan Galatasaray kampın son haftalarında ise mağlubiyet yüzü görmedi. Başlarda alınan yenilgilerden sonra Okan Buruk eleştirilmeye başlanmıştı. Fakat kurduğu takım oyununun haklı olduğunu herkese göstermeyi başaran Okan Buruk’un yeni sezon nasıl bir performans göstereceği merak ediliyor.

Galatasaray Hazırlık Kampı: 3 Galibiyet – 3 Mağlubiyet – 2 Beraberlik

Galatasaray 31 Temmuz’da Fiorentina ile karşılaşarak hazırlık kamp sürecini tamamladı. Fiorentina karşısında muhteşem futbolu ile göz dolduran sarı kırmızılılarda her şey istenildiği gibi gidiyor. Başlarda özellikle Dinamo Kiev karşısında alınan 3-1’lik yenilgi sonrası taraftarlar umutsuzluğa kapılmıştı. Fakat Galatasaray ilk üç karşılaşmadan sonra hazırlık kampında bir daha mağlubiyet tadı tatmadı.

İlk üç karşılaşmasında da yenilen Galatasaray makûs talihini Sigma Olomoun karşılaşmasında değiştirdi. Bu karşılaşmadan sahadan 2-1’lik skorla ayrılan Galatasaray’ın oyun düzeni yavaş yavaş oturmaya başlamıştı. Sonrasında ise Galatasaray kamp sürecinde Kasımpaşa’yı 2-1 Fioretina takımını da 2-1 mağlup etmeyi başardı. Bu sayede Galatasaray son oynadığı 5 maçta 2 beraberlik 3 de galibiyet almış oldu. İlk üç karşılaşmanın acısını çok iyi çıkarmayı başaran Okan Buruk ile Galatasaray Süper Lig’in ilk haftasında Antalyaspor ile maç yapacak.