Boluspor Yeni Yönetimiyle Yeni Sezona Hazırlanıyor

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Boluspor kulübünün genel kurulunda başkanlığı Savaş Abak göreve geldi. Kulübün Karaçayır’daki tesislerinde gerçekleştirilen seçimli kongrede tek listeyle seçime gidilmişti. Eski yönetim yine aynı kongrede yapılan mali idari ibra oylaması ile oylama sonucunda idari ve mali ibrasızlık kararı çıktı. Bunun yanı sıra kongrede bir diğer önemli konu olan Boluspor ‘un şirketleşmesi içinde yeni yönetim yetki aldı.

Boluspor Yeni Yönetiminde Görev Dağılımını Gerçekleştirdi

Savaş Abak’ın başkanlığındaki yönetim kurulunda;

Hulusi Apaydın: Başkanvekili ve Hukuk işleri sorumlusu

Abdullah Alemdar: Başkan vekili ve Tesisler Sorumlusu

Ahmet Topaloğlu: Başkan vekili ve TFF İstanbul Sorumlusu

Faruk Gören: Başkan yardımcısı ve Delege işleri sorumlusu

Samet Karakış: Başkan yardımcısı, Futbol şubesi ve Transfer Komitesi sorumlusu

Hakan Özsoy: Başkan Yardımcısı, Amatör Şubeler ve altyapı ile spor okulları sorumlusu

Şahin Ertem: Başkan Yardımcısı, Genel Sekreter ve Kulüp Basın Sözcüsü

Kamuran Avcı: Başkan Yardımcısı ve Basın- medya akreditasyon sorumlusu

Abdullah Onur: Başkan Yardımcısı, Yerel İdareler ve Projeler Sorumlusu

Boluspor 1

Kırmızı Beyazlılar Teknik Direktör Sait Karafırtınalar ile 2 Yıllık Sözleşme İmzaladı

53 Yaşındaki tecrübeli teknik Direktör Sait Karafırtınalar ile Boluspor’un yeni yönetimi 2 yıllık sözleşmeye imza attı. Daha öncede Boluspor’da teknik direktörlük yapan Sait Karafırtınalar önceki öneminde 2017 ile 2019 ara transfer döneminde yaşamıştı. Bu süre zarfında kırmızı beyazlı ekip 53 maça çıkmıştı. 53 maçta Boluspor maç başına 1,7 gol ortalaması yakalarken kendi kalesinde ise 0,92 gol şansı verdi. Bunun yanı sıra 53 maçta Sait Karafırtınalar’ın öğrencileri 30 galibiyet elde ederken 9 maçtan ise beraberlik ile ayrılmış ve 14 maçtan ise sahadan mağlup olarak ayrılmıştı. Tüm bunların ışığında Boluspor Sait Karafırtınalar döneminde 1,87 puan ortalaması elde etmişti.

Boluspor 2

Sezonun Tamamlanması ile İlk Ayrılıklar Gerçekleşti

Galatasaray’dan kiralık olarak takımda yer alan 29 maçta boluspor formasını giyerek 2 gol katkısı veren 19 yaşındaki stoper oyuncusu Emin Bayram, Trabzonspor’dan kiralık olarak kadroya dahil edilen 26 maçta forma giyip herhangi bir skor katkısı bulunmayan sol bek Abdurrahim Dursun, Hatayspor’dan kiralanan 33 maçta forma giyip 1 gol 2’de asist katkısında bulunan ön libero Abdurrahman Canlı, Yeni Malatyaspor’dan kiralanan 27 maçta forma şansı bulup 6 gol 3 asist katkısında bulunan Berk Yıldız ve yine Yeni Malatyaspor’dan kiralanan 13 maçta forma giyen sol stoper Arda Şengül sezonun tamamlanması ile takımlarına geri döndü.

Forvet oyuncusu Kabongo Kasongo ise Sakaryaspor’a transfer oldu ve takımdan ayrıldı. Kongolu forvet oyuncusu geçtiğimiz sezon 28 maçta Boluspor forması giyip 11 kez fileleri havalandırmayı başarmıştı ve 2 kez de takım arkadaşlarına gol pası vermişti.