Boluspor Yeni Sezon Hazırlıkları İçin Hedeflerini Belirledi

Spor Toto 1. Ligde mücadele eden kırmızı beyazlı ekip geçtiğimiz günlerde genel kurula gitti. Batı Karadeniz ekibi yapılan genel kurulda Savaş Abak başkanlığında oluşturulan yeni Boluspor yönetimi zaman kaybetmemek adına doğruca takım ile ilgili çalışmalarına hemen başladı.

Boluspor ’un yeni yönetimi ilk aşamada futbol takımında ilk hedef olarak sözleşmesi biten ya da bitmesine kısa bir süre kalmış olan futbolcularla bir araya geldi. Görüşmelerin ardından sözleşmesi biten ya da bitmesine az bir süre kalmış olan isimlerden 5 futbolcuyla Boluspor yönetimi yola devam etme kararı verdi. Kırmızı beyazlı ekibin bu noktadan sonra yeni transferler için de bazı futbolcularla iletişime de geçmek adına adımlar atıldı.

Transfer yapılması birçok mevkiye kesin gözüyle bakılırken transfer edilmek istenen mevkilere aday görülen ihtimal dahilindeki futbolcular ile ilk temaslar kuruldu ve teklifler gönderildi. Bu aşamada kırmızı beyazlı yönetimin önündeki ilk planlama olaraksa Futbol A takımının ilk 11’inde oynayacak isimlerin takıma dahil edilmesi ve ilk 11’de oynayacak isimlerin belirlenip transfer edilmesi. Bir sonraki adımda ise Bolusporlu yöneticiler geniş kadroda yer alacak zaman zaman ilk 11’deki isimler ile forma rekabeti içerisine girebilecek ve bir yandan da rotasyonda yer alacak isimleri belirleyip bu oyunculara da yönelerek bu futbolcuları kırmızı beyazlı ekibin forması altına almak istiyor.

Boluspor Yönetimi Sait Karafırtınalar ile Çalışacak

53 yaşındaki tecrübeli teknik direktör Sait Karafırtınalar kırmızı beyazlı ekibin gelecek sezon ki Spor toto 1. Ligdeki teknik direktörü olacak. Bunun yanı sıra tecrübeli teknik direktör sezon hazırlıkları, kamp programı, eksik ya da ihtiyaç duyulan bölgelere transferler ve sezon planlamasında da kulüp yönetimi ile birlikte yakın temasta olacak.

Teknik heyetin yanı sıra kulüpte çalışan profesyonel isimler ile birlikte yönetim kurulunun belirlemiş olduğu transfer komitesinin de bir arada yer aldığı bir ekip ile tecrübeli teknik direktör Sait Karafırtınalar’ın belirlemiş olduğu eksikler ve ihtiyaçlar üzerine transfer çalışmalarında bulunacak.

Boluspor kulübü başkan yardımcısı Samet Karakış’ın açıklamalarında yer verdiklerine göre kırmızı beyazlı ekibin ilk hedefi Spor toto 1. Ligde orta sıralara oynayacak bir takım kurmak olduğunu sonraki aşamada ise üst sıraları da mutlaka zorlayacak bir takım olmak istediklerini aktardılar. Bununla birlikte geçmiş yönetimlerden ders aldıklarını kulübün borçlarını da göz önüne alarak transfer yapacaklarını ifade etti. Kulübün transfer komitesinde yer alan Kaan Semercioğlu ise Boluspor’un sokağa atacak bir kuruş dahi parasının olmadığını aktardı.

Yönetim tesislerde yenileme çalışmalarına başlandığını ve devam edeceğini de ifade etti.

Boluspor’un Golcüsü Sakaryaspor Yolunda

Boluspor’da 2021 – 2022 sezonunda takımın en golcü ismi olan Kongolu 27 yaşındaki forvet oyuncusu Kabongo Kasongo 14 gol kaydetmişti. Kongolu forvet oyuncusu iyi bir sezon geçiren Sakaryaspor’a transfer olması gündemde görüşmelerde son aşamaya gelinen forvet takımdan ayrılacak.