Adidas Boluspor’un Sponsoru Oldu

2022 23 futbol sezonunda Boluspor’un formalarını Adidas üretecek. Kulübün Twitter hesabından yapılan paylaşımla ”Profesyonel Futbol Takımımızın, 2022-2023 sezonu resmi ürün tedarikçisi Adidas olmuştur.” denilerek bu haber taraftarlarla paylaşıldı.

Taraftarlar Çok Memnun

Boluspor’da camianın desteğini arkasına alarak 6 yıl sonra yeniden Boluspor Başkanı seçilen Savaş Abak göreve gelir gelmez Sait Karafırtınalar ile anlaşarak teknik direktör sorununu hemen çömüş ardından da ”Her Destek Bir Umut” kamapnaysını başlatıp kulübe sıcak para girişi sağlamayı arzulamıştı. Çalışmalarına aralıksız devam eden Savaş Abak kısa sürede kulübün sponsorluk sorununu da çözdü ve dev spor giyim firması Adidas ile 2022 23 futbol sezonu için ürün tedariki için anlaşmaya vardı.

Adidas Boluspor 1

Sosyal medya hesabından yapılan bir paylaşımla taraftarlarla paylaşılan bu müjdeli haber taraftarlardan tam not aldı. İlgili iletinin altına yorumlarını yazan taraftarlar bu anlaşma ile kulübün ve yeni yönetimin vizyonunu ortaya koyduğunu ve yeni sezon formalarını heyecanla beklediklerini belirttiler. Boluspor ise taraftarına bir güzellik daha yaparak 2022 23 futbol sezonunda satışa çıkacak olan taraftar formalarını oylamaya açacağını ve hangi formaların üretilip satışa çıkacağına taraftarın karar vereceğini duyurdu. ”BSTORE’da satılacak yeni sezon taraftar formalarını sen seç!” şeklinde taraftarlara duyurulan ankete göre 19 Haziran Pazar günü resmi Instagram hesabımıza formalar görücüye çıkacak ve oylama 26 Haziran Pazar günü sona erecek. En çok oylanan formalar hangileri ise sezon boyunca BSTORE’da o taraftar formalarının satışı olacak.

Dev Bir Marka; Adidas

Dünyanın tartışmasız şekilde ne büyük spor giyim markalarından birisi olan Adidas, 1920’li yıllarda iki kardeş tarafından kurulmuştur. Bu kardeşlerden birisi Adidas ile devam ederken diğeri daha sonra ayrılarak bir başka büyük spor giyim markası olan Puma’yı yaratır. İlk olarak sadece ayakkabı üreterek bu işe başlayan kardeşler, Dassler Kardeşler Ayakkabı Fabrikası’nı açarlar. Tam olarak 1947’de ayrılan iki kardeşten Rudi, Puma’yı kurarken Adolf Dassler ise adının kısaltması olan Adi’yi soy adıyla kombinleyerek Adidas barkasını yaratmıştır. 1949’da resmi olarak kurulmuş olan Adidas’ın ilk Türkiye şubesi ise 1999 yılında açılmıştır.

Adidas Boluspor 2

”İmkansız yoktur” sloganını dünyanın her yerinde milyonlarca insana ezberleten firma sayısız büyük spor kulübüne de sponsorluk vermiş, onların malzeme tedarikçisi olmuştur. Birçok spor dalı için gerekli malzeme ve ekipmanları üreten Adidas’ın ana gemisi futbol olmakla birlikte firma, 2006 yılında NBA’in de malzeme tedarikçisi olmuştur. Kulüp takımları bir yana, Fransa, Almanya, Yunanistan, Romanya, Arjantin, İspanya, Meksika, Japonya, Rusya ve Nijerya gibi ülkelerin milli takımlarının da forma ve malzeme tedarikçisi konumundadır.

Şu an Süper Lig kulüplerinen bazılarının da formalarını üreten Adidas ile Boluspor birlikteliğinden nasıl formalar çıkacağı büyük bir merakla beklenmekte. Ve tabii ki bu büyük firmanın üreteceği formalar sonrasında forma fiyatlarında ne kadar bir artışa gidileceği de diğer önemli bir soru olarak taraftarın kafasında yerini almış durumda.