Boluspor’da Gündem Transfer

Boluspor’da bir kez daha başkan seçilen ve göreve gelir gelmez takımı Sait Karafırtınalar’a emanet eden Başkan Savaş Abak rotasını transfere çevirdi.

Yeni teknik direktör Sait Krafırtınlar ile Başkan Savaş Abak’ın görüşmesinden takımın en az 10 transfere ihtiyacı olduğu sonucu çıktı. Bu sezon 1. Lig’de iddialı olmak isteyen ve üst lige çıkılamasa dahi geride kalan 2021 2022 sezonundaki kötü günleri bir daha yaşamak istemeyen Boluspor’da tüm hedef Sait Karafırtınalar’ın istekleri doğrultusunda güçlü bir kadro kurmak.

Boluspor’da Hedef Kerem!

Boluspor transferde ilk olarak Menemenspor’un genç ve yüksek potansiyelli stoperi Kerem Paykoc‘a yöneldi. Günü kurtarmalık değil de yarınları da hedefleyen, genç oyuncuları Sait Karafırtınalar’ın öğretici kimliğinde buluşturup onlara değer katmak isteyen Boluspor’da Kerem transferi öncelikli hedef. Menemenspor altyapısında yetişen ve geride bıraktığımı sezonda 2022 yılına girdiğimiz andan itibaren kadroda kendisine yer bulup çok başarılı maçlar çıkaran Kerem’in tek talibi Boluspor değil. Boluspor ile birlikte Antalyapos’un da ilgi odağında olduğu bilinen Kerem için son olarak Konyaspor’un da vereye girdiği söyleniyor.

Kerem Boluspor'da

Konyaspor’un hem Süper Lig’de olması hem de bu sene ülkemizi Avrupa kupalarında temsil edecek olması Kerem transferi konusunda Boluspor’u dezavantajlı konuma getirse de Kerem’in Süper Lig için henüz hazır olup olmadığı ve Konyaspor’da direkt kadroya girip giremeyeceği soru işareti. Kariyerinde böylesine bir çıkış yakalamışken oynayıp üzerine koyması gereken Kerem için Boluspor bu anlamda çok daha doğru bir tercih olabilir zira söylenenlere göre Sait Karafırtınalar Kerem’i özellikle istiyor ve önümüzdeki sezon stoper tandeminde mutlaka Kerem’e yer vermeyi planlıyor.

Menemensporlu Kerem’i çok isteyen Boluspor’un önündeki tek engel ise Konyaspor’un ilgisi değil. Kerem’in Menemenspor ile 2024 yılına kadar kontratı bulunuyor ve özellikle 2022 yılında yakaladığı büyük çıkış sonrasında ise Menemenspor Kerem’i büyük bir fırsat olarak görüyor. Gelen bilgilere göre arzu edilen teklifin gelmemesi durumunda Kerem’in takımdan ayrılmasına izin vermeyecek olan Menemenspor, oyuncusunu bu sene de oynatıp değerini katlamayı amaçlıyor. 20 Ağustos 2003 doğumlu futbolcu 2021 22 sezonu boyunca 11 lig mücadelesinde forma giydi ve bunların 7’sinde 90 dakika sahada kalırken 1 de asiste imza attı. Süre aldığı maçların tamamında stoper olarak oynayan Kerem özellikle olgunluğu ile göz doldurdu.

Sait Karafırtınalar Boluspor'da

Sportif Direktör de Yolda

Seçimin ardından yeni bir yapılanmaya giden yönetim futbol için de mutlaka bir de sportif direktör düşünüyor. Özellikle 1. Lig’in dinamiklerini bilen bir isim ile anlaşıldığı ama henüz resmi imzanın atılmadığı söyleniyor. Sportif direktörün göreve getirilmesi ile birlikte ise halihazırda görüşmelere devam edilen oyuncuların bazıları ile hemen imzaların atılacağı düşünülüyor. Sait Karafırtınalar ise temmuz ayında başlayacak kamp öncesinde tüm transferlerin tamamlanması ve kampa tam kadro gidilmesi konusunda ısrarcı.