Boluspor’da İstifa Krizi

Sezonun ikinci yarısında TFF 1.Lig’de önce yükselişe sonra düşüşe geçen Boluspor’da gündemin harareti bir türlü bitmek tükenmek bilmiyor. Son haftalarda gelen başarısız sonuçlar nedeniyle eleştiri oklarının hedefindeki isim haline gelen Teknik Direktör Reha Kemal Erginer görevine devam etmek istemediği gerekçesiyle istifa ederken, Boluspor Yönetimi bu istifayı kabul etmedi ve Erginer’in takımda kalmasına dair karar verildiği öğrenildi.

Benden Bu Kadar

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk yarısında yaşadığı sıkıntılardan sonra ikinci yarı Play-Off hesapları dahi yapmaya başlayan Boluspor, son haftalarda aldığı kötü sonuçlarla birlikte bir kez daha hedefsiz bir takım haline geldi.

Kırmızı Beyazlı takım son olarak Manisa FK karşısında çok kötü bir performans göstermiş ve kendi sahasında oynadığı maçtan mağlubiyetle ayrılmıştı. Sonradan öğrenildi ki bu mağlubiyetin yıkıntısı sadece kaybedilen 3 puanla sınırlı kalmadı. Teknik Direktör Reha Kemal Erginer bu maçta gösterilen kötü performansa o kadar sinirlendi ki görevini bırakmak istedi.

Tecrübeli teknik adamın bu fevri çıkışına Boluspor Başkanı engel olurken oyuncular da ciddi pişmanlıklar yaşadılar. Direkt olarak Reha Kemal Erginer’in kendisi bu durumları ifade ederken yaşanan sıkıntıların bu seviyeye ulaşmış olmasında hatanın herkeste olduğunu tecrübeli teknik adam da belirtti.

Kendi oyunlarını oynamaları konusunda yenemeyecekleri takımın olmadığını dile getiren Erginer, bununla birlikte son 5 haftada gösterilen oyunun, özellikle Manisa FK karşısında oynanan oyunun kendilerine dair bir oyun olmadığını savundu.

Şok Etkisi

Öte yandan Erginer’in ifadelerinde önemli olan noktalardan birisi de oyunculardan aldığı destekti. Bolu temsilcisinin oyuncuları tecrübeli teknik adamın takımdan ayrılmasını istememiş olacaklar ki hocalarını kararından döndürmek adına bir hayli uğraşmışlar.

Bu yaşanan olayın oyuncular üzerinde bir şok etkisi yarattığı Erginer’in ifadelerinden de rahatça anlaşılabiliyor. Bununla birlikte Boluspor’un böyle bir şok yaşaması gerektiğine dair tüm camianın da hemfikir olduğunu belirtmek yanlış olmaz.

Nitekim camianın içerisinden de teknik adamın görevden ayrılmasının neden engellendiğine dair kızgınlık duyacak insanlar olacaktır. Sezonun ilk yarısında da benzer noktalara gelen Boluspor Teknik Direktörü bununla birlikte bir şekilde görevde kalmıştı.

İkinci yarıda oynadığı ilk maçlarda gösterdiği başarılı performansla kafasını kaldırıp ilk 6’yı hedefleyebilecek bir takım haline gelen Boluspor, sonrasında aldığı kötü sonuçlarla birlikte ister istemez çok daha büyük bir hayal kırıklığına uğradı.

Üstelik Kırmızı Beyazlı takımın teknik direktörünün de ifade ettiği gibi puan kaybedilen takvim, peş peşe puanların geldiği takvimden çok daha kolay gözüküyordu ve Boluspor gerçekten de kazandığı haftalardaki performansını sergilemek konusunda eksik kaldı.

Ligin 31’inci haftasında Bandırmaspor karşısında sahaya çıkacak olan Karadeniz temsilcisi, bu maçtan 3 puan çıkartarak toparlanmayı hedefleyecek. Öte yandan Balıkesir temsilcisinin güncel formu da düşünüldüğünde bu galibiyetin o kadar kolay olmadığını dile getirmek yanlış olmaz.