Boluspor’da İsyan Sesleri

Sezonun ikinci devresinin ilk haftalarında gösterdiği başarılı performansla yükselişe geçen Boluspor, son haftalarda oynadığı maçlarda aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle çok ciddi bir hayal kırıklığı yaşıyor. Kırmızı Beyazlı takımın oynadığı son 4 maçın hiçbirisini kazanamamış olması taraftarının da tepkisini çekerken, yerel medyada yazılan yazılara ve haberlere bakıldığı zaman isyan bayrağının da çekilmeye başlandığı görülüyor.

Boluspor’un Akıbeti

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk devresinde hayal kırıklığı yaratan bir performans sergileyen Boluspor, ikinci devrede çok daha iyi bir performans göstererek giriş yapmış ve bu sayede bir anda kendini Play-Off hesapları yaparken bulmuştu.

Ancak takımın son haftalarda oynadığı maçlarda aldığı başarısız sonuçlar bir kez daha kara bulutların dolanmasına neden olmaya başladı. Manisa FK’yı konuk ettiği maçtan 2-1 mağlup ayrılan Bolu temsilcisi bu sonuçla birlikte galibiyet hasretinin 4 maça çıkmasına da engel olamadı.

Hâl böyle olunca takımın yükselişiyle birlikte hayallerini büyüten Kırmızı Beyazlı taraftarların hayal kırıklığı da bir o kadar büyük oldu. Manisa FK karşısında alınan mağlubiyetin yankıları camia içerisinde duyulmaya devam ediyor ve yerel basında yazılan yazılar ve haberler de bu durumu kanıtlıyor.

Yerel basında yer alan yazılara bakıldığı zaman bahsi geçen hayal kırıklıklarının nedenlerinin sorgulandığı görülüyor. Bununla birlikte alt sıralarda yer alan takımların form yakaladıklarına dikkat çekilen yazıda bu durum karşısında takımın çok daha dikkatli davranması gerektiği dile getiriliyor.

Ligin geriye kalan kısmında çok zorlu rakiplerle karşı karşıya gelecek olan Boluspor adına gerçekten risk var. Takım eğer bu galibiyet hasretini dindiremezse puan baremi de bu kadar yükselmişken kendisini hiç istemediği noktalarda bulabilir.

Bozulan Ayarlar

Boluspor ile alakalı olarak yapılan uyarılarda bahsi geçen formda alt sıra ekiplerden birinin de Denizlispor olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bu noktada Denizlispor’u daha da önemli hale getiren faktör ise Boluspor’un kötü serisinin Denizli temsilcisi karşısında oynadığı maçtan aldığı mağlubiyetle başlamış olması. Kırmızı Beyazlı takım Ege deplasmanında hiç beklemediği bir mağlubiyet aldı ve bu kayıptan sonra kendisini bir türlü toparlayamadı.

Denizlispor’dan sonra Bursaspor gibi bir başka kümede kalma mücadelesi veren ekip karşısında da puan kaybı yaşayan Boluspor, Menemenspor ve son olarak Manisa FK karşısında aldığı mağlubiyetlerle birlikte resmen aciz bir görüntü sergiledi.

Bu bağlamda takıma bu kadar kısa bir süre içerisinde tepki gösterilmeye başlanması oldukça normal. Son 4 haftada kaybedilen puanlar Boluspor adına çok zor rakipler karşısında gelmedi ve bu durumun yarattığı hayal kırıklığı ister istemez daha fazla oluyor.

Takım 9 Nisan Cumartesi günü dış sahada ligin en formda ekiplerinden biri olan Bandırmaspor’un konuğu olacak. Balıkesir temsilcisi karşısında alınacak bir galibiyet Boluspor’da moralleri yerine getirebilme potansiyeline sahip olacak ancak bu şans çok da yüksek değil.