BOLUSPOR’UN 2020-2021 SEZONU PERFORMANSI

Türkiye Futbol Federasyonu’nun bir ligden normal sezon sona erdi. Bir kapsamında oynadığı mücadelelerde bir türlü galibiyet serisi yaşamayan fakat buna rağmen mağlubiyet serisi de yaşayamayan Boluspor Ligi 12. sırada tamamladı. 

Oynanan 34 karşılaşma sonunda 12 12 mücadelede rakiplerini mağlup etmeyi Başaran Boluspor 6 karşılaşmada ekiplerine Üstün gelemedi ve berabere kalarak 1 puan hanesine yazdırdı 16 maçta ise rakiplerine boyun eğdi. Kırmızı-beyazlı Bolu temsilcisi 34 mücadele sonrasında elde ettiği 42 puan ile on ikinci sırada kendine yer buldu.  Rakip filelere atılan 38 golün karşılığında kalesinde görmüş oldu 41 gole mani olamadı.

BOLUSPOR’DA SAHA İÇİ İSTATİSTİKLERİ

Kalesinde toplamda 41 gol gören kırmızı-beyazlı ekip Boluspor maç başına 1.2 gol yeme istatistiğine sahip. Rakiplerine toplamda 5 penaltı yapan Bolu ekibi 34 karşılaşmanın 11’inde ise kalesini gole kapatmayı başardı. Savunma anlamında Top kapma istatistiğinde %65,7 başarı sağlayan kırmızı-beyazlı ekip girmiş olduğu için milli mücadelelerde ise %50.8, Hava toplarında ise %49.9 başarı istatistiği elde etti.  Hücumda rakip Kaleyi Toplamda 300 kez yoklayan Boluspor çekilen bu şutların 137’sinde Kaleyi buldu.

Kaleye bulan 137 şuttan ise yalnızca 38’e ağlar ile buluştu.  Toplamda 300 kez gol pozisyonuna giren kırmızı-beyazlı ekip bu pozisyonların yalnızca yüzde 12,7 sinin gole çevirebildi.  Ceza sahası içerisinden tam 34 gol bulan Boluspor bir golünü duran toptan atarken 4 golünü ise ceza sahası dışından rakip filelere göndermeyi başardı.

OYUNCU İSTATİSTİKLERİ

Kırmızı-beyazlı ekibin en golcü oyuncusu rakip filelere bıraktığı 5 Gol ile 26 yaşındaki Demokratik Kongo Cumhuriyeti vatandaşı olan forvet oyuncusu Kasongo olurken. Bu oyuncuyu dörder gol ile Hamza gür ve henüz 20 yaşında olan yetenekli orta saha oyuncusu Muhammed Gümüşkaya takip etti. Asist anlamında takımın en fazla Kafka aldığı futbolcu Araz Abdullayev olurken, Takımda en fazla sarı kart gören futbolcu izle 8 sarı kart ile 23 yaşındaki orta saha oyuncusu Burak asan oldu. Kırmızı-beyazlı ekipte sezon boyunca görülen tek kırmızı kartı ise 22 yaşındaki orta saha oyuncusu Hajdarevic gördü.