Boluspor’un Sezon Sonu Raporu Nasıl

Spor Toto 1. Lig’in 2020 – 2021 sezonunu 12. sırada bitiren takım Boluspor oldu. Sezona arka arkaya yaptığı puan kayıpları ile başlayan fakat daha sonra ortalama bir performans ortaya koyan teknik direktör Reha Erginer yönetimindeki Boluspor, sezonu orta sıralarda tamamladı.

Sezon boyunca oynamış olduğu 34 maçta 12 galibiyet, 6 beraberlik ve 16 mağlubiyet alan Boluspor, toplamda 42 puan topladı. İç sahada oynadığı 17 maçta 4 galibiyet, 2 beraberlik ve 11 mağlubiyet alarak 14 puan; dış sahada oynadığı 17 maçta ise 8 galibiyet, 4 beraberlik ve 5 mağlubiyet alarak 28 puan aldı.

Öte yandan 34 maçta rakip kalelere 38 gol atmayı başaran Boluspor, kendi kalesinde 41 gol gördü. Sezon genelinde Boluspor’un yaptığı flaş transferler Alican Özfesli, Gentian Selmani, Edwin Gyasi, Nemanja Mihajlovic ve Haris Hajdarevic olmuştu. Öte yandan Nemanja Mihajlovic, Melih Okutan, Burak Bekaroğlu, Gökhan Sazdağı ve Dodo takımda yaşanan flaş ayrılıklar olmuştu.

Boluspor’da İz Bırakan Oyuncular

Spor Toto 1. Lig’de sezonu 12. olarak bitiren teknik direktör Reha Erginer yönetimindeki Boluspor, 2020 – 2021 sezonunu şu kadro ile tamamladı: Selmani, Mosquera, Ömer Alıcı, Kaan Doğan, Deniz Kök, Fethi Özer, Aykut Demir, Oğuzhan Berber, Ali Keten, Muhsin Yıldırım, Emin Bayram, Atamer Bilgin, Oğuzhan Erbay, Emre Öztürk, Burak Asan, Abdullayev, Gyasi, Tugay Kaçar, Muhammed Gümüşkaya, Marlinho, Alican Özfesli, Arda Köksal, Hajdarevic, Belibi, Ömer Azman, Diouf, Hamza Gür, Kassango, Caner Öztürk ve Ensar Bilir.

Boluspor İçin Önemli Sezon

Spor Toto 1. Lig’in 2020 – 2021 sezonunda Boluspor’da en çok gol atan futbolcular şöyle oldu: Kabongo Kasongo 5 gol, Gökhan Sazdağı 5 gol, Hamza Gür 4 gol, Muhammed Gümüşkaya 4 gol ve Araz Abdullayev 2 gol atan futbolcular oldular.

Öte yandan Boluspor’un en çok asist yapan futbolcuları ise 7 asist ile Melih Okutan, 4 asist ile Araz Abdullayev, 3 asist ile Bekir Yılmaz, 2 asist ile Kabongo Kasongo ve 2 asist ile Marlinho oldu.