Boluspor’un Transfere İhtiyacı Var

2021/2022 sezonunda TFF 1.Lig’de oynadığı 18 maçta 5 galibiyet, 6 beraberlik ve 7 mağlubiyet alarak 21 puan toplayabilen Boluspor, ilk yarıyı 14’üncü sırada tamamlayarak taraftarını üzmüştü. Geçtiğimiz sezon takımın başına gelen Reha Erginer, Boluspor taraftarı tarafından sert eleştirilere maruz kalırken, Reha Hoca da ilk yarıda gösterilen performanstan memnun değil. Katıldığı bir televizyon programında ilk dönemi değerlendiren Reha Erginer, ilk devredeki performanstan yapılan transferlere kadar pek çok konu hakkında net bilgiler verdi.

Reha Erginer Performanstan Memnun Değil

2021/2022 sezonunda da Boluspor’un başında TFF 1.Lig mücadelesine devam eden Reha Erginer, geçtiğimiz sezon var olan kadroyu büyük ölçüde bozduklarını ve yeni bir yapılanmaya girdiklerini ve genç oyuncularla kadrolarını güçlendirdiklerini ifade etti.

Kassongo ve Selmani dışında tüm yabancı oyuncularda değişikliğe gidildiğini hatırlatan Boluspor teknik direktörü Reha Erginer, kulübün içinde bulunduğu sıkıntıları aşabilmek adına genç ve geleceği olan bir kadro kurmak için adımlar attıklarını ve bu durumun ister istemez bir sancı getirdiğini belirtti. TFF 1.Lig’in ilk haftalarında bu sancıları oldukça fazla çektiğini ancak sonraki haftalarda performansını yükseltmeyi başardıklarını aktaran Reha Erginer, oyun standardı yükseldikten sonra da bazı maçlarda gösterilen performans ve oyun kalitesinin karşılığını alamadıklarını savundu. Oyun ve oyuncu gelişimi anlamında belirli gelişimler kaydetseler de sonuç anlamında beklentileri karşılayamadıklarını kabul eden Reha Erginer, kulübün yarışmacı veya yetiştirici bir felsefeden birisini veya kulüp kaldırabilecekse her iki felsefeyi de tercih etmesi gerektiğini ifade etti.

Reha Hoca Eksik Bölgeleri İşaret Etti

Kesinlikle transfer yapmalarının şart olduğunun altını çizen Reha Erginer, Edwin Gyasi dosyasından kaynaklanan 800 bin TL’lik borcun ödenip transfer tahtasının açılacağına inandığını dile getirdi.

Sezonun ortalarında ön alan oyuncusu Marshall ile yollarını ayırdıklarını hatırlatan Boluspor Teknik Direktörü, takımın yaşadığı bitiricilik problemine dikkat çekti. Eline geçen bir analiz raporunda ligin gol beklentisi en yüksek takımlarından birisi olan ve puan beklentisinde de benzer seviyeyi yakalayan Boluspor’un bu beklentileri gerçekleştiremediğini açıklayan Reha Erginer ön tarafa rekabeti arttıracak ve katkıda bulunacak transferler yapılması gerektiğini dile getirdi. Reha Hoca, golcü dışında bir orta saha ve bir sol bek transferinin yapılması gerektiğini düşündüğünü ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan haberlerde ismi geçen Kassongo’ya transfer teklifleri geldiğini teyit eden Reha Erginer, Selmani’nin de teklif aldığını açıkladı. Yurt dışından da gelen teklifler olduğunu ifade eden Boluspor teknik direktörü, bu oyunculara gelen teklifleri tek başına değerlendirmesinin mümkün olmadığını belirtti.

İkinci yarıdaki planlarını, hedeflerini ve ne yapmaları gerektiğine ortaklaşa karar vermeleri gerektiğini aktaran Reha Erginer, yerli oyunculara da teklif geldiğini ve Boluspor’un geçtiğimiz sezon Süper Lig’e 6 oyuncu gönderdiklerini hatırlatırken, hedefleri daha yükseltmeleri gerektiğini ve yarışmacılık düzeyini arttırmalarının önemli olduğunu aktardı.