Boluspor Balıkesirspor’u Konuk Ediyor

2021/2022 sezonunda teknik direktörü Reha Erginer ile yola devam kararı alan Boluspor, iyi bir ilk devre geçirememenin üzüntüsüyle devre arasına girmişti. İlk 18 maçta aldıkları 5 galibiyet, 6 beraberlik ve 7 mağlubiyet ile birlikte 21 puan toplayabilen Bolu temsilcisi, ilk devreyi 14’üncü sırada kapatarak taraftarlarını üzmüştü. İkinci devrede çok daha iyi bir performans sergilemek isteyen Reha Erginer’in öğrencileri bu bağlamda devrenin ilk maçında ekonomik sorunlar nedeniyle oldukça zor günler geçiren ve ilk devreyi 8 puanla kapatan Balıkesirspor’u konuk ediyor.

Boluspor Taze Bir Başlangıç İstiyor

2021/2022 sezonunda Reha Erginer ile birlikte üst sıralarda yer almanın hayalini kuran Boluspor, TFF 1.Lig’in ilk devresinde hayal kırıklığı yaşatan bir performans sergiledi. Gol pozisyonuna girmek konusunda iyi bir takım olsa da bu pozisyonları değerlendirmek konusunda sıkıntılar yaşayan Bolu temsilcisi, 18 maçta toplayabildiği 21 puanla ilk devreyi 14’üncü sırada kapatmıştı.

İkinci devrede taze bir başlangıç yaparak üst sıralara tırmanmak ve Boluspor taraftarını mutlu etmek isteyen Reha Erginer ve öğrencileri, 20’inci hafta müsabakasında bu sezonun küme düşme konusunda en net adayı olan Balıkesirspor’u ağırlıyor.

Ekonomik sıkıntılar nedeniyle ilk devrede oynadığı 18 maçta sadece 8 puan toplayabilen Balıkesirspor, uzun bir süredir ligin son sırasında yer alıyor ve bu durumun içerisinden çıkabilecek gibi de görünmüyor.

Bununla birlikte Balıkesirspor’un ilk devrede aldığı 2 galibiyetten birisinin de Boluspor karşısında oynanan 1’inci hafta maçı olması, Bolusporlu oyuncuları bu maçta çok daha dikkatli olmaya itecektir. 9 Ocak 2022 günü saat 16’da Bolu Atatürk Stadyumu’nda başlayacak mücadele öncesi iki takımın da hedefi lige iyi bir giriş yapabilmek olacak.

Boluspor’da Eksikler Dikkat Çekiyor

2021/2022 sezonunun ikinci yarısına krizdeki Balıkesirspor’u ağırlamanın avantajıyla başlamak isteyen Boluspor’da eksik oyuncuların fazlalığı dikkat çekiyor.

Balıkesirspor ile oynanacak maç öncesinde sakatlıkları devam eden Odise Roshi, Abdurrahim Dursun, Eray Ataseven ve Fethi Özer’in müsabakada görev alması beklenmiyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde basın mensuplarıyla bir görüşme yapan Boluspor teknik direktörü Reha Erginer de bu sezon yaşadıkları sakatlıklara dikkat çekmiş ve bu durumun kendilerini ister istemez olumsuz bir biçimde etkilediğini ifade etmişti.

Balıkesirspor karşısına da 4 eksikle çıkacak olan Boluspor’da takımın en golcü oyuncusu olan Kassongo’nun da transfer süreçleriyle alakalı belirsizliği devam ediyor. Reha Erginer aynı toplantıda Demokratik Kongolu oyuncusuna yurt içi ve yurt dışında pek çok takımdan teklif geldiğini teyit etmiş ve sürecin nasıl işleyeceğinin belli olmadığını açıklamıştı.

Transfer yapılacak bölgelere dair istekleriyle alakalı sorulan sorulara ilk olarak golcü bir oyuncu istediğini aktararak başlayan Reha Erginer, sol bek ve orta saha konusunda da takviyeler yapılması gerektiğini açıklamış ve bu durum Kassongo’nun takımdan ayrılabileceğine dair söylentileri arttırmıştı.