Taksi Abdülkerim Boluspor Anılarını Anlattı

Türk futbolunun en değerli kulüplerinden birisi olan Boluspor, bugünlerde eski günlerini hasretle arıyor olsa da uzun yıllar boyunca en üst seviyede yer alan takımlardan birisiydi ve Türk futboluna hem oyuncu yetiştirme hem de kulüp kimliği ortaya koyma konusunda önemli hizmetleri oldu.

2021/2022 sezonunda TFF 1.Lig’in ilk devresinde iyi bir performans sergileyemese de ikinci devrede bu bilançoyu toparlamak ve üst sıralara kadar tırmanmak isteyen Bolu temsilcisiyle alakalı olarak geçtiğimiz günlerde açıklamalar yapan Boluspor’un efsane oyuncusu “Taksi” lakaplı Abdülkerim Koç, takıma dair yaptığı değerlendirmelerle ve anılarıyla taraftarların içini ısıttı.

Abdülkerim Koç’un Transfer Hikâyesi

Abdülkerim Koç’un Transfer Hikâyesi

Türk futbolunda bir döneme damga vuran alışkanlıklardan birisi de transfer edilen oyuncunun bugünkü gibi resmi veya bildirimli değil, gerçekten kaçırılarak kadroya katılmasıydı. Boluspor adına değerlendirmelerde bulunan Abdülkerim Koç gibi birçok oyuncu kulüp yöneticileri tarafından kaçırılarak takımlara dâhil edilir ve bu durum uzun zaman tartışmalara neden olurdu.

Bugün o kaçırma alışkanlığı kalmadı ancak o zamanın oyuncularının futbola kattıkları, taraftarlara yaşattıkları mutluluklar halen herkesin aklındadır. İşte, Boluspor’da uzun süre top koşturan ve taraftarların hızına binaen “Taksi” lakabı taktıkları Abdülkerim Koç da bu oyunculardan birisiydi.

Zonguldakspor’da forma giyerken ligin son maçından sonra Boluspor idarecilerinin gelip kendisini aldığını ve sözleşmeler 1 Haziran tarihli atılabildiği için 20 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında Aladağ’da ve sıkıldıktan sonra da Gölköy’de Boluspor adına imza atmayı beklediklerini ifade etti. Bolu’nun meşhur aşçıları sayesinde Türkiye’nin dört bir tarafından oyuncuların Boluspor’a gelmek konusunda daha istekli olduğunu belirten Koç, Boluspor’da yaşadıkları anıları hiçbir zaman unutamayacağını ve Bolu’nun kendisi için her zaman farklı bir yerde olacağını aktardı.

Boluspor efsanesinin hak ettiği yer olan Süper Lig’e dönmesini canı gönülden istediğini dile getiren Abdülkerim Koç, kendilerinin en üst seviyede mücadele ettiği dönemde 3 Büyükler de dahil her takımın Boluspor deplasmanında oynamaktan çekindiğini çünkü Boluspor’un müthiş taraftarıyla birlikte onların sahadan 1 puanla bile ayrılmasının zorlaştığını anlattı.

Taksi Abdülkerim Boluspor’da Görev Almaya Hazır

Taksi Abdülkerim Boluspor’da Görev Almaya Hazır

Boluspor’un geçen seneler içerisinde TFF 1.Lig’in orta sıra takımlarından biri haline gelmesine içinin elvermediğini ifade eden Abdülkerim Koç, takımın daha üst sıralarda olmayı hak ettiğini belirtti. Boluspor’un kendileri için ifade ettiği yerin başkaları tarafından anlaşılamayacağını belirten Koç, Boluspor’dan ayrıldıktan sonra transfer olduğu Antalyaspor’da top koşturduktan sonra uzun süre yardımcı çalıştırıcılık yaptığını da hatırlattı ve o sürede pek çok oyuncuyu Antalyaspor’un bünyesine kattıklarını ifade etti.

Boluspor’dan maddiyat anlamında çok beklentisinin olmadığını ve keşfedilebilecek oyuncuları Boluspor’a aktararak takımına yardımcı olabileceğini belirten Abdülkerim Koç, son dönemlerde Antalyaspor’da parlak performans göstermesiyle birlikte kendisini futbolseverlere tanıtan Doğukan Sinik’in de 16 yaşındayken kendisi tarafından Antalyaspor bünyesine eklendiğini örnek vererek bu gibi oyuncuların Boluspor’da da forma giyebilmesinin önünün açılması gerektiğine dikkat çekti.