Boluspor Tek Golle Kazandı

2021/2022 sezonuna Reha Erginer ile başlayan ve beklentilerin çok altında kalan Boluspor, ilk yarıda dengeli bir performans gösterse de ekstra puan kayıpları yaşadığı için TFF 1.Lig’in ilk devresini 14’üncü sırada kapatmıştı. Edwin Gyasi ile alakalı dosyadan kaynaklı olarak transfer yasağı getirilen ve bu nedenle transfer yapıp yapamayacağı belli olan Boluspor’da bu nedenle yaz transfer döneminde kurulan kadronun ikinci yarıda nasıl bir performans göstereceği merak ediliyordu. Bolu temsilcisi ikinci devrede oynadığı ilk maçta ligin en net küme düşme adayı olarak gösterilen ekibi olan Balıkesirspor karşısında zorlansa da ilk yarının son dakikalarında bulduğu tek golle sahadan galip ayrılmayı başardı.

Boluspor Kritik Maçtan Galip Ayrıldı

Bu sezon TFF 1.Lig’de mücadele eden ekipler arasında en çok hayal kırıklığı yaşayan takımlardan birisi olarak öne çıkan Boluspor, ilk yarıda oynadığı 18 maçta topladığı 21 puanla birlikte devreyi 14’üncü sırada kapatarak taraftarını üzmüştü.

Oynanan oyun ve takım performansı nedeniyle teknik direktör Reha Erginer başta birçok paydaşı eleştirilen Boluspor, ligin ikinci yarısına ise ilk yarıdan çok daha iyi bir performans göstermek ve üst sıralara tırmanmak maksadıyla başladı.

İkinci yarıda oynadığı ilk maçta ligde oynadığı maçlardan sadece 8 puan toplayabilen ve ekonomik kriz nedeniyle maçlara altyapıdan çıkardığı genç oyuncularla çıkan Balıkesirspor’u konuk eden Boluspor, çok da iyi bir performans göstermediği maçtan tek golle galip ayrılmayı başardı.

Balıkesirspor karşısında Berk Yıldız’ın ilk yarının son dakikalarında bulduğu golle devre arasına önde giren Boluspor, ikinci yarıda başka bir gol olmayınca 3 puanı hanesine ekleyen taraf oldu ve puanını 24’e yükseltmeyi başardı.

Balıkesirspor Maçı Boluspor’a Moral Olmalı

Boluspor’un sezonun ilk yarısında oynadığı 18 maçtan çok daha iyi bir performans göstermediği Balıkesirspor karşısında oynadığı maçta da performansı çok iyi sayılmazdı.

Bununla birlikte oldukça sıkıntılı bir süreçten geçen ve birkaç sezon daha hedeflerini değiştirebilmek konusunda beklemesi gerekecek gibi görünen Boluspor’un ikinci yarıya galibiyetle başlaması moral anlamında takıma olumlu katkı yapmalı.

Her ne kadar Balıkesirspor ligden düşme adına net bir görüntü sergileyen ve gençlerle sahaya çıkması nedeniyle tablosunu düzeltemeyecek bir takım olsa da Boluspor’un şu an için en çok ihtiyaç duyduğu şey takımı havaya sokacak bir galibiyet serisi.

Zira, takımın yeni bir transfer yapıp yapamayacağına dair birçok kuşku ve iddia ortada dolanıyor ve Edwin Gyasi’ye borç ödense dahi Boluspor bu borcu ödeyene kadar birçok oyuncuyu başka kulübe kaptırabilir. Böylesi bir durumda takımın transfer yapmadan da üst sıralara tırmanabileceğine dair inancı geliştirebilmesi ve bu inancı maçlara da yansıtabilmesi zaruri.

Aldığı 3 puanla birlikte lige iyi bir giriş yapan Boluspor’da takım halinde bir şoklamaya ihtiyaç olduğu da gerçek.