Boluspor İkinci Devreyi Galibiyetle Açtı

2021/2022 sezonunda Reha Erginer yönetiminde TFF 1.Lig’de oynadığı ilk 19 maçta 5 galibiyet, 6 beraberlik ve 7 mağlubiyet alan Boluspor, 21 puan toplayıp 14’üncü sıraya yerleşmiş ve bu durum taraftarların ve camianın tepkisini çekmişti. Boluspor’un oynadığı oyunu hedefsiz bulan camia, takımın bundan daha fazlasını yapmasına gerektiğine dair bir söz birliği oluşturmuş ve hem Boluspor Yönetimini hem de Bolusporlu oyuncular ile Teknik Direktör Reha Erginer’i daha fazla mücadele etmeye davet etmişti. Ligin ikinci yarısında oynadığı ilk maçta puan sıralamasında son sırada yer alan Balıkesirspor’u konuk eden Boluspor, baskı kurmayı başarsa da Balıkesirspor karşısında galibiyeti zor aldı.

Oyun Camiayı Memnun Etmez

2021/2022 sezonunda TFF 1.Lig’de Reha Erginer ile devam kararı alan Boluspor’un bu kararında eleştirilecek bir durum yok ve hatta teknik direktörü istikrarı sağladıkları için de tebrik edilmelerinde fayda var. Ancak en nihayetinde hiçbir teknik direktörün elinde sihirli değnek yok ve bu durum da Reha Erginer’in çeşitli bölgelerde zorlanması anlamına geliyor.

Ligin ilk yarısında biraz Reha Hoca’nın tercihleri ve biraz da oyuncuların formsuzlukları nedeniyle iyi işler çıkaramayan ve ilk yarıyı 21 puanla 14’üncü sırada tamamlayan Bolu temsilcisinin ilk yarıda oynadığı oyun kadar ikinci yarıda oynadığı ilk maçta Balıkesirspor karşısında gösterdiği performans da camianın ve taraftarın tepkisini çekecektir.

İlk olarak belirtmek gerekir ki ligin birçok takımında yaşanan sorun Boluspor’da da yaşanmış ve birkaç günlük tatile çıkan oyuncuların odağını toparlamak konusunda Reha Erginer bir miktar zorlanmış. Bununla birlikte rakibin zayıflığı oldukça ortada ve bu durumu bir avantaja çevirip rahat bir galibiyetin kapısını açacak olan da yine Bolusporlu oyuncular.

Her ne kadar Balıkesirspor kalesinde zaman zaman yoğun baskı kurmayı başardılarsa da Bolusporlu oyuncuların rakiplerinin kendilerini ilk hafta mağlup eden takımdan çok uzak olduğunu anlaması ve maçın ilk yarısında daha rahat gol atıp, ikinci yarısında da farkı en azından 2’ye çıkarmaları gerekirdi. Evet, Balıkesirspor direnen bir takım ancak kadro kalitesi konusunda da ligin en çok problem yaşayan takımı.

Boluspor bu sonuçla birlikte zayıf rakibi karşısında en ideal oyununu da oynamadığı halde hanesine eklediği 3 puanın tadını çıkarmalı ve bir sonraki maçta nasıl daha iyi olabileceğine odaklanmalı.

Boluspor, aldığı bu 3 puanla birlikte puanını 24’e yükseltti ve maç fazlasıyla 10’uncu sıraya kadar yükseldi. Bolu temsilcisi 21’inci haftada maç oynamayacak.

Kadronun Daha İyi İşler Yapması Gerekir

Boluspor’un geçtiğimiz sezon Samsunspor’dan kiraladığı Edwin Gyasi’ye var olan borcu nedeniyle transfer döneminde hamle yapıp yapamayacağı da belirsizliğini koruyor.

Bu durum Boluspor Teknik Direktörü Reha Erginer adına oldukça can sıkıcı olabilir ancak Reha Hoca’nın en azından kısa vadede kadrosunun şu an kurulu olandan daha fazlası veya daha iyi olamayacağı üzerinden bir plan oluşturup takımı daha iyi hale nasıl getirebileceğini düşünmesi gerekiyor.

Tıpkı Fırat Gül ile başladığı sezonda aldığı kötü sonuçlar nedeniyle teknik adamla yollarını ayırıp takımın başına Sait Karafırtınalar’ı getiren Adanaspor gibi.