Brezilya Dünya Kupası G Grubunda Mücadele Edecek

2022 FIFA Dünya Kupası’nın başlamasına sayılı günler kala Brezilya, 22. kez turnuvada mücadele etmeye hazırlanıyor. 2022 Dünya Kupası’nın G grubunda Brezilya, İsviçre, Kamerun ve Sırbistan mücadele edecek. İşte 5 kez şampiyonluk yaşayan Brezilya’nın Dünya Kupası performansına dair merak edilen ayrıntılar…

2022 FIFA Dünya Kupası, yapılan önemli hazırlıkların ardından kasım ayında Katar’da start verecek. Futbol severlerin dört göz ile beklediği mücadelede turnuvanın favorileri arasında yer alan Brezilya’nın G grubunda yer aldığı öğrenildi. Grubun içerisindeki diğer ülkeler de belli oldu. Brezilya Milli Takımı’nın hedefinde gruptan lider olarak ayrılmak yer alıyor.

Brezilya 5 Kez Şampiyon Oldu…

Brezilya, 2022 FIFA Dünya Kupası kapsamında G grubunda mücadele etmeye hazırlanıyor. G grubundaki diğer ülkeler ise İsviçre, Kamerun ve Sırbistan olacak. Brezilya, bu yıl 22. kez turnuvada mücadele edecek. Şimdiye kadar 5 kez şampiyon olan Brezilya, yeni bir şampiyonluğu hedefliyor.

İsviçre ise şimdiye dek 11 kez Dünya Kupası’nda yer aldı. 12. mücadelesinde turnuvadan iyi bir skor ile çıkmayı planlıyor. İsviçre takımı, 11 sene boyunca 7 kez grup aşamalarını başarılı bir şekilde geçmeyi başardı.

Yugoslavya’nın Ardından Sırbistan

Yugoslavya’nın dağılmasının ardından Sırbistan, 2006 senesinde bağımsızlığını ilan ederek resmi olarak kuruldu. Sırp Milli Takımı, 2022’ye dek 2 kez Dünya Kupası’na katılabildi. Daha önce 2010 ve 2018 senelerinde mücadele etmeye hak kazanan Sırbistan, grup aşamalarında hedeflediği performansın altında kaldı.

Kamerun Milli Takımı ise 2018 Dünya Kupası’na katılamamıştı. Bu sene kasım ayında start verecek olan 2022 FIFA Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanan Afrika ekibi, şimdiye kadar 7 kez turnuvada yer aldı. Bununla birlikte yalnızca 1990 senesinde grup aşamalarını geçebilecek kadar iyi bir performans sergiledi.

G grubu arasındaki ilk mücadele 24 Kasım saat 13.00’da İsviçre – Kamerun arasında oynanacak. İkinci maç kapsamında Sırbistan ile Brezilya 24 Kasım saat 22.00’da yeşil sahada karşı karşıya gelecek.

28 Kasım’da Sırbistan – Kamerun eşleşmesi saat 13.00’da oynanacak ve aynı gün saat 19.00’da İsviçre Brezilya’ya karşı oynayacak.