Dağınık Boluspor Adanaspor’un Konuğu

Ligin son düzlüğünde aldığı kötü sonuçlarla birlikte küme düşme hattına gerilemekten kurtulamayan Boluspor, başkanının ve yöneticilerinin toplu bir şekilde istifa etmesiyle birlikte iyiden iyiye dağıldı ve kulübün psikolojisi gerçekten alt üst oldu. Bununla birlikte takımın kümede kalabilmesi adına ligde oynayacağı son maçlardan olabilecek en iyi sonuçları alması gerekiyor ve bu bağlamda 35’inci haftada oynanacak Adanaspor maçı oldukça kritik bir önem taşıyor.

Batan Gemi

Bu sezon TFF 1.Lig’de kimi zaman dikkat çeken işler de yapan Boluspor, buna rağmen bu durumun devamını getirmeyi başaramadı ve küme düşme hattına gerilemekten ne yazık ki kurtulamadı.

Kırmızı Beyazlı ekip üst üste mağlubiyetlerden sonra teknik direktör Reha Erginer ile yollarını ayırmıştı ancak bu durum bekleniyordu. Bolu temsilcisi adına beklenmeyen durum ise başkan Abdullah Abat ve yöneticilerinin toplu bir şekilde istifa ettiğini açıklamalarıydı.

Zehir zemberek bir açıklamayla istifa eden yönetim kurulu üyelerinin bu açıklamaları takımın son haftasını bu gündemle geçirmesine neden oldu. Öte yandan kulübün gelecekte nasıl bir rotaya doğru gideceği de gerçekten merak konusu.

Bu kötü psikoloji içerisinde sahaya çıkmak zorunda olan Boluspor, ligin 35’inci haftasında kendisi gibi kötü bir durumda olan Adanaspor’a konuk oluyor. Adana temsilcisi de ligin ikinci yarısında çok kötü bir performans sergiledi ve hedeflerinden koparak taraftarlarını üzmekten kurtulamadı.

İki moralsiz takımı karşı karşıya getirecek müsabaka 1 Mayıs Pazar günü oynanacak. Bu müsabaka öncesi Boluspor 38 puanla 16’ıncı sırada yer alırken Adanaspor 44 puanla 10’uncu sırada oturuyor.

İki takımın sezonun ilk yarısında Bolu’da oynadıkları müsabaka golsüz beraberlikle sonuçlanmıştı.

Hata Lüksü

Bu sezon bir dönem çok iyi işler de çıkartan Boluspor adına işler ne yazık ki aynı şekilde devam etmedi ve takım bir şekilde kendini küme düşme hattında bulmaktan kurtulamadı. Bununla birlikte kulübün bu durumunun da psikolojiyi çok kötü etkilediği ve kulübün iyiden iyiye yalnız kaldığını dile getirmek yanlış olmaz.

Ancak takım adına bir hata lüksünün olmamasının ne bunlarla ne de istifayla bir açıklaması olamaz. Oyuncular ne yaptılarsa kendileri yaptılar. Teknik direktör Reha Erginer birçok maçtan sonra yaşadığı hayal kırıklığının ne kadar büyük olduğunu dile getirmişti.

Bu bağlamda Kırmızı Beyazlı taraftarlar oyunculardan kendi bozduklarını kendi toplamalarını beklemekte oldukça haklılar. Camia gerçekten çok ciddi bir sarsıntı geçiriyor ancak bu kriz anlarında gelen güzel haberler normaldekinden çok daha değerli olabilir.

Öte yandan bu sancılı süreç nerede ve nasıl biter bunu kestirebilmek de pek kolay değil. Kırmızı Beyazlı takım çok kısa bir süre içerisinde pek çok takımın yaşamayı hayal dahi edemeyeceği bir senaryoyu yaşadı.

Olan ise her zaman ve her yerde olduğu gibi yine cefakar taraftarlara oluyor.