Fenerbahçe Transfere Doymuyor

Ezeli rekabetini transfer döneminde de sürdürmek isteyen Fenerbahçe ismini altın harflerle bu sezonun transfer dönemine yazdırmayı başardı. Farklı ülkelerden ve takımlardan 10 oyuncuyu kadrosuna katan Fenerbahçe’de kadro dinamikleri tamamen değişti.

Jorge Jesus ile Ali Koç teknik direktörlük için anlaşma yaparken kadro dinamiğini Jorge Jesus planlarına göre yapmıştı. Buna plan doğrultusunda ilerleyen Fenerbahçe yönetimi 10 yeni oyuncu ile anlaşma sağladı. 1’i Türk olan oyuncuların 9’u yabancı isimlerden oluştu. Bu durumda Fenerbahçe şu anda bünyesinde toplam 22 tane yabancı oyuncu bulunduruyor.

Kadroyu baştan kuran Jorge Jesus’un gelecek sezon ilk 11 planları ise çok merak ediliyor. Geçen sezon sahalarda görmeye alıştığımız Fenerli oyunculardan bazılarını bu sezon yeşil sahada göremeyeceğiz gibi duruyor. Alınan bilgilere göre gelen 10 oyuncunun karşılığında Fenerbahçe’den gönderilecek isimler de teker teker netleşmeye başladı.

Pelkas Abbas Yolcu

Fenerbahçe transfer sezonuna bomba gibi başladı. Hala daha transferler sezonunda aktif rol oynayan Fenerbahçe2de kimlerin gideceği de yavaş yavaş netleşiyor. Jorge Jesus’un oyun planına dahil olamayan oyuncuların gitmesine kesin gözüyle bakılırken bu listeye dün çıkan haberlere göre Pelkas da eklendi.

Pelkas’ın takımdan ayrılmasını istemeyen Fenerbahçe taraftarları ile bu duruma bayağı üzgün. Geçen sezon Mesut Özil’in varlığında sahada kendini gösterme şansını çok bulamayan Pelkas, Özil gittikten sonra ilk 11’de başlayarak yeteneklerini ispatlamıştı. Jorge Jesus’un Pelkas’ı neden göndermek istediği tam bilinmiyorken Pelkas’ın gidip gitmeyeceği de henüz netleşmedi. Pelkas eğer takımda kalırsa ilk 11’de sahaya çıkabilecek mi bu da bilinmeyen bir başka konu.

Pelkas dışında takımda Tisserand ve Zajc da gönderilecekler listesine eklendi. Pelkas, Tisserand ve Zajc üçlüsü ile geçen sezon aslında beklenilen performansı gösteren Fenerbahçe’nin bu sezonki planları arasında bu üçlü bulunmuyor.

Bu üç oyuncu yerine birçok ismi transfer eden Fenerbahçe Pelkas, Tisserand ve Zajc’ı göndermek için Avrupa takımları ile görüşmelere başladı. Alınan sonuçlara göre gelecek günlerde bu üç oyuncunun takımda kalıp kalmayacağı netleşecek.

Takıma Yeni Dâhil Olanlar

Jorge Jesus kendisine yeni bir Fenerbahçe oluşturdu diyebiliriz. Alınan transfer sayısı son kaleci ile 11’e çıktı. Fenerbahçe bu sezon transfer döneminin açık ara lideri olarak yeni sezon başlamadan rakiplerine korku saldı diyebiliriz.

Fenerbahçe’de takıma katılanların sıralı listesi şu şekilde: Lincoln Henrique, Bruma, Emre Mor, Luan Peres, Gustavo Henrique, Joshua King, Joao Pedro, Willian Arao ve Tiago Çukur. Bu oyuncularla birlikte kadro kapasitesi bir hayli artan Fenerbahçe için yabancı oyun sınırlaması da sorun yaratacak.

Bunun için kadrosundaki bazır isimleri göndermeyi düşünen Fenerbahçe’nin adı son dönemde yeni bir kaleci ile de anılmaya başlamıştı. Altay Bayındır için alternatif üretmek isteyen Jorge Jesus Salvatore Sirigu transferini tamamladı. Altay’ın olmadığı zamanlarda Fenerbahçe kalesini artık Salvatore Sirigu koruyacak.