Boluspor Naby Youssouf Oulare’yi A Takıma Dahil Edecek

Boluspor altyapısında yer alan Gineli stoper oyuncusu Naby Youssouf Oulare A takım kamp kadrosuna dahil edildi. Geçtiğimiz sezon Boluspor alt yapısında U19 takımında forma giyen ve sezonun bitmesine yakın profesyonel sözleşme imzalaması beklenen Gineli stoperin Boluspor A takımına yükseltilmesi de bekleniyordu. Fakat kırmızı beyazlı ekibin içerisinde bulunduğu yönetim değişikliği ve seçim takvimi dolayısıyla genç savunma oyuncusu ile iletişime geçilmemiş ve oyuncu da Boluspor a takımı ile profesyonel sözleşme imzalanması konusunda umutlarını yitirmeye başlamış. Daha sonra Boluspor ‘da başkanlık görevini devralan Savaş Abak yönetimi 19 yaşındaki stoper ile iletişime geçmiş ve oyuncu ikna edilip kamp kadrosuna dahil edilmişti.

Boluspor’un teknik direktörü Sait Karafırtınalar ise genelde savunma oyuncusunu kampta görmek istediğini ve kampta takımla birlikte çalışmaya devam etsin görüşünü yönetime sundu. Tecrübeli teknik direktör Sait Karafırtınalar tarafından verilen bu şansı iyi değerlendiren 19 yaşındaki Naby Youssouf Oulare yeni sezon hazırlık kampında geçer not aldı. Teknik direktör Sait Karafırtınalar’ın da onayını alan genç savunma oyuncusu ile kırmızı beyazlı yönetim 5 yıllık profesyonel sözleşme imzalamak istiyor. Naby Youssouf Oulare ile Boluspor yönetimi masaya kısa zamanda oturacak.

Naby Youssouf Oulare’nin Geçtiğimiz Sezon Performansı

19 yaşındaki savunma oyuncusu geçtiğimiz sezon U19 Elit Ligi B’de Boluspor forması ile 34 maçta sahaya çıkıldı. Genç oyuncu geçtiğimiz sezon 34 maçın tamamında sahaya ilk 11’de başladı. Naby Youssouf Oulare savunma oyuncusu olmasına rağmen geçtiğimiz sezon 7 kez fileleri havalandırmayı başardı. Bu gollerden 5 tanesi kafa vuruşu ile geldi. Naby Youssouf Oulare 3024 dakika süre aldı.

Boluspor’un Gelecek Sezon İçin Mevcut Kadro Yapısı

Gelecek sezon Spor Toto 1. Lig’de mücadele edecek olan Boluspor’un Şekillenmeye başladı. Teknik direktör Sait Karafırtınalar yönetiminde hazırlıklarını sürdüren Boluspor ‘da kadro büyük ölçüde yenilendi. Yeni isimlerin de katılmasıyla birlikte Boluspor yeni bir kimliğe büründü.

Boluspor’un 2022- 2023 sezonu kadrosunun en güncel hali şu şekilde:

Kale Rotasyonu: Çağlar Şahin Akbaba, Gentian Selmani, Oğul Kaan Doğan, Bartu Kulbilge

Sağ Bek Rotasyonu: Hakan Bilgiç, Zahit Çınar

Stoper Rotasyonu: Gökhan Kardeş, Guy Serge Yameogo, Ercan Yazıcı, Onur Ulaş, Naby Youssouf Oulare

Sol Bek Rotasyonu: Bülent Cevahir, Batuhan İşçiler

Ön libero Rotasyonu: Eray Ataseven, Burak Asan, Tugay Kaçar

Orta Saha Rotasyonu: Gökhan Alsan, Guy Michel Landel, Jakob Novak

On numara Rotasyonu: Bertu Özyürek, Gökhan Karadeniz, Abdoulaye Diarrassouba, Talha Erdoğan

Sol Kanat Rotasyonu: Dejvi Bregu, Mutlu Güler, Erdem Can Polat

Sağ Kanat Rotasyonu: Melih Okutan, Joel Kayamba, Arda Köksal

Forvet Rotasyonu: İbrahima Balde, Ensar Bilir, Diyar Kaba, Ozan Pakaker, Furkan Demir