GALATASARAY İTALYAN FUTBOLCU INSİGNE İLE TEMAS HALİNDE

Süper ligde sezonu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray’ da gözler yeni sezon öncesinde yapacakları transferlerde.

Bu sezon başında yıldız ve güçlü isimler ile kadrosunu güçlendiren sarı kırmızılı takım yoğun bir transfer süreci içinde çalışmalarına devam ediyorlar.

Birçok yıldızı transfer isminin geçtiği Galatasaray’ da yeni bir isim gündeme geldi. 32 yasındaki sol kanat oyuncusu olan İtalyan tecrübeli isim Lorenzo Insigne sarı kırmızılı takımın transfer listesinde yer aldığı söyleniyor.

Sezon içinde İtalyan oyuncu ile temaslar halinde bulunan sarı kırmızılı takım gelecek sezon kadrosunda yer almasını istedikleri oyuncu için ikna turlarına uzun süre önce başlamışlar. Menajerler aracılığı ile görüşmelerine devam eden sarı kırmızılı takım yıllık ücret konusunda tereddütleri gidermesi halinde tecrübeli ismi Galatasaray’ a getirmeye çok yakınlar.

Transfer de henüz imza aşamasına getirdikleri bir isim olmadığı için açıklama yapamayan sarı kırmızılı takımı yoğun bir süreç bekliyor.

Kiralık olarak sezonu geçiren Arjantinli yıldız golcü M. Icardi ve Kosovalı kanat oyuncusu Milot Rashica ile yakından ilgilenen sarı kırmızılı takım ilk önce elinde ki kadroyu koruyarak üzerine yapacakları transferler ile devler ligine hazırlanmak istiyorlar.

LORENZO INSIGNE ‘ NİN KARİYERİ

32 yasındaki sol kanat oyuncusu olan İtalyan tecrübeli isim Lorenzo Insigne 22 / 23 sezonun da İtalyan ekibi son şampiyon Napoli ‘den bonservis bedeli ödemeden MLS takımlarından Toronto’ya transfer oldu. ABD ‘ de MLS ‘de forma giyen tecrübeli isim kariyerinin sonun da son imzasını kazanacağı ücretin yüksek olmasını istemesi nedeni ile yolu ABD’ ye düşmüştü.

Futbol kariyerinde çok fazla takım gezmeyen tecrübeli isim Napoli alt yapısında başladığı futbol kariyerinde İtalya’ dan dışarı ilk kez bu sezon çıktı be zorluklarını da yaşamış görünüyor ki yeniden kariyerine Avrupa ‘ da bir takım da devam etmek istiyor.

Cavese, Foggia, Pescara’ da kiralık olarak forma giyen tecrübeli isim 2012 yılından beri Napoli de forma giydi. Napoli ile artık kariyerinin sonuna geldiği için takından ayrılmak kararı alarak doğru bir hamle yapmış olsa da Avrupa ‘ da kalması onun için daha etkili ola bilirdi.

2026’YA KADAR TORONTO FC İLE SÖZLEŞMESİ VAR

32 yasındaki tecrübeli isim Lorenzo Insigne Toronto FC ile 30 Haziran 2026’ya kadar sözleşmesi bulunuyor.

Bu sezon takımı ile MLS ‘ de 12 resmi maça çıktı ve 4 gol atarkem 2 kez de asist yaptı.

Güncel piyasa değeri 12 milyon Euro civarında olan 32 yasındaki tecrübeli isim Lorenzo Insigne ‘ ye nin sarı kırmızılı takıma gelmesi bir hayli zor gibi.

Yıllık ücreti ve bonservis bedeli ile sarı kırmızılı takımın bu yükün altından kalması zor olsa da bu paraları vere biliyorken Arjantinli yıldız golcü M. Icardi tercih edilecektir.