Şenol Güneş Üç İsmin Takımda Kalmasını İstedi

Beşiktaş sorunlu bir şekilde başladığı 2022 – 2023 sezonunu ikinci veya üçüncü sırada tamamlayacak. Her sezona şampiyonluk hedefi ile başlayan Beşiktaş’ta ikinciliğin veya üçüncülüğün başarı sayılmayacağını söyleyebiliriz. Taraftarlar bilhassa Şenol Güneş’in takımın başına geçmesinin ardından ortaya konan futbol ve alınan sonuçlar dolayısıyla heyecanlılar!

Şenol Güneş yönetimden önümüzdeki sezon için daha iddialı bir kadro kurulmasını istedi. Dış transfer çalışmaları devam ediyor. İç transfer çalışmaları da en az dış transfer kadar önemli! Cenk Tosun, Salih Uçan ve Mert Günok Şenol Güneş’in takımda kalmasını istediği isimler arasında yer alıyorlar.

Cenk Tosun Sezonun Yıldızı Oldu

Uzun yıllar boyunca Beşiktaş’ta top koşturan Cenk Tosun 2018 yılının Ocak ayında rekor bir bonservis bedeliyle Premier Lig ekiplerinden Everton’a transfer olmuştu. 1991 doğumlu oyuncunun İngiltere günleri kötü geçti. Everton ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2022 tarihinde sona eren milli forvet bedelsiz bir şekilde Beşiktaş’a imza attı. Beşiktaş yönetimi oyuncunun sakatlık sorununu da dikkate alarak onunla sadece bir yıllık sözleşme imzaladı.

Cenk Tosun’un şu saatten sonra Beşiktaş’a faydalı olamayacağına dair yorumlar yapılıyordu. Ancak, deneyimli oyuncu böyle düşünenleri fazlasıyla yanılttı. Bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar toplam 30 maça çıktı. Bu maçlarda sahada bin 773 dakika kaldı. Güzel performansını 14 gol ve üç asist ile süsledi. Toplam 17 gole katkıda bulunarak formundan herhangi bir şey kaybetmediğini gösterdi. Bilhassa 4-2 kazanılan Fenerbahçe maçında şov yaptı. 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlarla beraber toplam 32 maçta görev aldı. Bu maçlarda 17 gol atıp dört asist yaptı.

Cenk Tosun’un sözleşmesinde özel bir madde mevcuttu. Oyuncu belirli sayıda maça çıktığı takdirde sözleşmesi de bir yıl uzayacaktı. Söz konusu şart gerçekleşti. Cenk Tosun 2023 – 2024 sezonunda da Beşiktaş’ta forma giyecek. Ancak, Beşiktaş yönetimi oyuncuya 2+1 yıllık yeni bir sözleşme teklif etmeyi düşünüyor. Futbolu Beşiktaş’ta bırakmak isteyen Cenk Tosun söz konusu teklife olumlu bakıyor.

Mert Günok Performansıyla Yeniden Milli Takıma Seçildi

2021 – 2022 sezonundan bu yana Beşiktaş’ta forma giyen Mert Günok geçtiğimiz sezon ciddi bir sakatlık geçirdiği için sahalardan uzak kalmıştı. Şenol Güneş Beşiktaş’taki ikinci dönemine başlar başlamaz kaleyi Ersin Destanoğlu’ndan alarak Mert Günok’a teslim etti. Beşiktaş Mert Günok’un kaleye geçmesinin ardından daha az gol yemeye ve daha başarılı sonuçlar almaya başladı. Yönetim sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde bitecek olan oyuncuya yeni bir sözleşme teklif etmeye hazırlanıyor.

Salih Uçan Beşiktaş’ta Kalmaya Sıcak Bakıyor

2021 – 2022 sezonunda Beşiktaş’a transfer olan Salih Uçan bu sezon Şenol Güneş’in vazgeçemediği isimlerden birisi oldu. 29 yaşındaki oyuncunun önümüzdeki sezon bitecek olan sözleşmesinin uzatılması hedefleniyor. Salih Uçan’a da 2+1 yıllık sözleşme teklif edilecek.