Gaziantep Fk Yeni Teknik Direktörünü Buldu

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Gaziantep FK, yeni sezon öncesinde takımın yeni teknik direktörü belli oldu.

Gaziantep FK’ da uzun yıllar farklı görevler de takımı ile yan yana olan 41 yaşındaki teknik adam Erdal Güneş ile 2 yıllık anlaşmaya vardılar.

Erdal Güneş aktif futbolculuk kariyerinde kaptanlık yaparak büyük hizmetlerde bulunan kulübünde sonrasında son altı sezonda ise antrenör olarak görev yaparak hizmetlerine devam etti. Süper Lig’de oynadığı son üç maçında teknik sorumlu olarak görev yapan Erdal Güneş ile birlikte iki galibiyet almayı başaran Gaziantep FK yeniden genç teknik adam ile gelecek sezonda yola devam edecekler.

GAZİANTEP SÜPER LİG’DE YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR

Ülkemiz’ de Türkiye’de yaşanan depremler sonrası ligden çekilme kararı alan ve yeni sezonda lige dönüş için resmi başvuruda bulunan Gaziantep FK yeni sezona hazırlanıyorlar.

Geçen sezonu yarıda bırakarak süper lige devam edemeyen Gaziantep fk gelecek sezon için ilk adımı teknik direktör ile anlaşarak yaptılar.

Takım da başkan ve ekonomik sıkıntılar sonrasında görevinden ayrılan Erol Bulut sonrasında Antep valisi devreye girerek kulüp için çalışmalara başlamış yaşanan deprem felaketi her şeyi sil baştan geriye götürmüştü.

Yeni sezon hazırlıklarında yeni teknik direktörleri ile anlaşarak ilk adımı adan Antep artık yavaş yavaş kadrosun da oluşturmak istiyorlar.

Kiralık olarak farklı takımlar da oynayan oyuncularının da sezon sonun da takıma dönmeleri ile ellerinde ki kadroda değerlendirme yaparak eksik bulunana bölgeler için transfer çalışmalarına da başlanacak.

ERDAL GÜNEŞ KİMDİR?

Gaziantep FK ‘nın yeni teknik direktörü Erdal Güneş 29 Mart 1982 tarihinde Siirt’in Eruh ilçesinde dünyaya geldi.

Futbol kariyerine ilk olarak Gaziantep alt yapısında başlayan Erdal Güneş 2000 yılında profesyonelliğe geçerek kariyeri için önemli bir adım atmış oldu.

Profesyonel olarak kariyerine geçiş yaptığı sürede hiçbir resmî karşılaşmada görev alamadan 2000 / 2001 sezonunda Gaziantepspor’ un ara takımı olan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’a transfer olarak kariyerine orada devam etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor için ilk resmî karşılaşmasına 13 Ağustos 2000 tarihinde simdiler de Amatörde mücadele eden Bakırköyspor’ a karşı oynanan 1. Lig karşılaşmasında çıktı. İki ay gibi kısa bir süre burada kaldıktan sonra başka bir Gaziantepspor ara takımı olana GASKİ’ a transfer olurken, devre arası transfer döneminde Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’a ger döndü.

Süper lig serüvenin de Kayserispor, Altay, Diyarbakır, Mersin gibi takımlar da forma giyerek geçiren tecrübeli isim kariyerini 2017’ de sona erdirdi.

ANTRENÖRLÜK KARİYERİNİN HENÜZ BAŞINDA

41 yaşındaki teknik adam Erdal Güneş henüz teknik adamlık lisansı şuan için olmayan genç isim kariyerinin henüz başında.

Erol Bulut, Marius Sumudica, Erkan Sözeri), Mehmet Altiparmak gibi isimler ile Gaziantep fk ‘ da yardımcı antrenör olarak çalışan Erdal Güneş bu yeni sezon da teknik direktörlük kariyeri başlayacak.

Geçen sezon son 3 karşılaşmada saha kenarında olan Erdal Güneş galibiyet 1 de mağlubiyet ile görevini tamamlamıştı.