Ing Kadınlar Basketbol Ligi’nde Play – Off’lar Başlıyor

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi Nilay Aydoğan Sezonu’nda normal sezonu geride kalırken play – off eşleşmeleri de belli oldu.

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi normal sezon karşılaşmaları 26. Hafta karşılaşmaları sonunda tamamlanarak play – off ‘a kalan takımlar belli oldu.

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligin’ de Play – Off’ a katılma hakkı elde eden takımlar ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, Fenerbahçe Alagöz Holding, Galatasaray Çağdaş Faktoring, BOTAŞ, Emlak Konut, Nesibe Aydın, Beşiktaş ve Çankaya Üniversitesi oldular.

Ing Kadınlar Basketbol Ligi’nde Normal Sezon Nasıl Geçti

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi Nilay Aydoğan Sezonu’nda normal sezonu ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 26 karşılaşma sonun da 24 galibiyet 2 mağlubiyet ile 1. Sırada tamamlama hakkı elde ederek normal sezonu lider olarak bitirdiler.

Normal sezonu ikinci sırada bitiren takım ise 26 karşılaşma sonun da 23 galibiyet 3 mağlubiyet alarak tamamlayan sarı lacivertli takım Fenerbahçe oldu.

3. sırada ise sarı kırmızılı takım Galatasaray oldu. 20 galibiyet 6 yenilgi ile 3. Sırada yer alan Galatasaray ‘ı 18 galibiyet ile BOTAŞ Spor Kulübü takip etti.

5. sırada ise Emlak Konuk çıktığı 26 karşılaşmada 16 galibiyet elde ederken 10 mağlubiyet ile sahadan ayrıldılar. Nesibe Aydın Spor Kulübü ise ING Kadınlar Basketbol Süper Ligini 15 galibiyet 11 mağlubiyet ile tamamlayarak Play off ‘a katılmayı hak ettiler.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ise ING Kadınlar Basketbol Süper Liginde normal sezonu 12 galibiyet 14 mağlubiyet ile tamamlarken 7. Sırada yer alarak play 0ff’a katılmış oldular.

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi Nilay Aydoğan Sezonu’ da Play Off’ a son katılan takım ise normal sezonu 26 karşılaşma sonun da 9 galibiyet 17 mağlubiyet ile son sırada 8. Olarak Çankaya Üniversitesi oldu.

Normal sezonu Beşiktaş’ ta D. Evans 560 sayı ile tamamlarken onu Antalyaspor kulübünde F. Fitzgerald 529 sayı ile takip etti. L. Weaver 502 sayı, R. Gray 469 sayı, J. Thomas 417, J. Lavender 411 sayı, N. Fields 399 sayı, S. Uzun 395 sayı, M. Benson 390 sayı, K. Hillsman 371 sayı ile ING Kadınlar Basketbol Süper Ligin’ de normal sezonda en çok sayı kaydeden 10 isim oldular.

Ing Kadınlar Basketbol Ligin’de Play – Off Eşleşmeleri

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligin’ de normal sezonu ilk 8 takım içinde bitiren takımlardan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, Fenerbahçe Alagöz Holding, Galatasaray Çağdaş Faktoring, BOTAŞ, Emlak Konut, Nesibe Aydın, Beşiktaş ve Çankaya Üniversitesi Play – Off’ a takılmayı hak ettiler.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi  –  Çankaya Üniversitesi

Fenerbahçe Alagöz Holding – Beşiktaş

Galatasaray Çağdaş Faktoring – Nesibe Aydın

Botaş – Emlak Konut