Kerem Aktürkoğlu’na İngiltere Yolu Gözüktü

Bu sezon Galatasaray’da harika bir performans ortaya koyan isimlerden birisi de Kerem Aktürkoğlu! 1998 doğumlu oyuncu, Süper Lig’de sekiz maçta görev yaptı. Bu maçların yedisine ilk 11’de başlarken yalnızca bir maçta oyuna sonradan dahil oldu. 638 dakika sahada kalarak takımının en çok süre alan isimlerinden birisi olmayı başardı. Attığı üç gol ve yaptığı beş asist ile takımına olabilecek en güzel şekilde skor katkısında bulundu.

Kerem Aktürkoğlu’nun başarısı Süper Lig’den ibaret değil! Kendisi, UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarında da oldukça iyiydi. Altı maçta 456 dakika sahada kaldı. Bir gol atıp iki asist yaptı. Bunun yanı sıra, Galatasaray’ın UEFA Şampiyonlar Ligi’nde şu ana kadar oynamış olduğu iki maça da ilk 11’de başladı. Manchester United maçında attığı gol ile takımına galibiyeti getiren isimlerden birisi oldu. Sonuç olarak, kendisi, bu sezon şu ana kadar 16 maçta görev yaptı. Sahada bin 250 dakika kaldı. Güzel performansını beş gol ve yedi asist ile süsledi. Toplam 12 gole katkıda bulunarak dikkatleri üzerine çekti.

Genç Oyuncuyu Altı İngiliz Kulübü Takip Ediyor

Kerem Aktürkoğlu, Stefan Kuntz’un ardından milli takımımızın başına geçen Vincenzo Montella’nın da favorisi oldu. İtalyan teknik adam, Ekim ayının başında açıklamış olduğu aday kadroya tahmin edebileceğiniz üzere Kerem Aktürkoğlu’nu da ekledi. 1998 doğumlu oyuncu, Türkiye’nin Hırvatistan ve Letonya ile oynadığı maçlara ilk 11’de başladı. Her iki maçta da çok iyi bir performans sergiledi. Türkiye, 15 Ekim 2023 günü Konya’da oynanan maçta Letonya’yı 4-0 yenerken galibiyeti getiren gollerden birisini de Kerem Aktürkoğlu kaydetti.

Kerem Aktürkoğlu’nun hem Galatasaray’da hem de milli takımda ortaya koyduğu performansa kayıtsız kalmak mümkün değil! Galatasaray’a yakın olan muhabirler, Kerem Aktürkoğlu ile bilhassa İngiliz kulüplerinin ilgilendiğini söylüyorlar. Hatta, birçok kulübün temsilcisinin Galatasaray – Beşiktaş derbisinde Kerem Aktürkoğlu’nu izlemek adına stadyumda olacağı iddia ediliyor.

1998 doğumlu oyuncu ile ilgilenen kulüpler arasında Tottenham, Brighton, West Ham, Nottingham Forest, Everton ve Aston Villa yer alıyor. Bu kulüplerden hangisinin veya hangilerinin oyuncu için Galatasaray’ın kapısını çalacağını kestirmek güç!

Galatasaray’ın Oyuncuyu Bırakmaya Niyeti Yok!

Galatasaray yönetimi, Kerem Aktürkoğlu’nun harika performansının farkında! Oyuncuya Ocak ayında teklif gelme ihtimalini dikkate alan Galatasaray yönetiminin Kerem Aktürkoğlu’nu bırakmaya niyeti yok! Başkanvekili Erden Timur, önümüzdeki günlerde Kerem Aktürkoğlu ve menajeri ile bir görüşme gerçekleştirecek. Oyuncuya yepyeni şartlardan oluşan yeni bir sözleşme önerilecek. Genç oyuncu, bu sezon Galatasaray’dan yirmi milyon Türk Lirası kazanıyor. Galatasaray yönetimi, oyuncunun maaşını bonuslar ile beraber 40 milyon Türk Lirası’na çıkarmayı hedefliyor. Kerem Aktürkoğlu, yeni sözleşme teklifine sıcak bakıyor. Kendisi, Galatasaray’dan ayrılsa dahi bunu kulübe para kazandırarak yapmayı hedefliyor.