Medya Boluspor’a Kızgın

Sezonun ikinci yarısına iyi bir başlangıç yapan ve TFF 1.Lig’de orta sıralara demir atmayı başaran Boluspor, ligin 24’üncü haftasında kendi sahasında Ankara Keçiörengücü’nü konuk etmişti. Ankara temsilcisi karşısında birçok fırsattan yararlanamayan Kırmızı Beyazlı ekip, rakibin de direncinin artması nedeniyle beraberliğe razı olmuştu. Bu maçtan sonra Bolu yerel medyasında yer alan haberler, taraftarların ve basının takıma oldukça kızgın olduğunu gösteren ifadeler içeriyor.

Kızdıran Oyun

Sezonun ilk yarısında sendelese de ikinci yarıya iyi bir giriş yapan Boluspor, TFF 1.Lig’de orta sıralara kadar yükselmeyi başarmıştı. Ligin 24’üncü haftasında kendi sahasında Ankara Keçiörengücü’nü konuk eden Bolu temsilcisi, 1 penaltı kaçırdığı maçta birçok gol pozisyonundan da faydalanamamıştı.

Bu maçtan sonra Teknik Direktör Reha Erginer de kaçan 2 puanı arayacaklarını dile getirdi ve daha çok çalışmaları gerektiğini belirtti. Ancak Reha hocanın bu açıklamalarının Boluspor camiasını pek de tatmin etmediğini söylemek yanlış olmaz.

Zira Bolu yerel medyasında yer alan haberler takımın gösterdiği performansın hiç tatmin edici olmadığı yönünde ve köşe yazarları da takımı eleştiriyor. Takımın aldığı 1 puana üzülmek yerine sevinmek gerektiğini ifade eden haberlerde Boluspor’un bir kez daha penaltı kaçırmış olmasının altı çiziliyor.

Boluspor bu sezon gerçekten birçok kez penaltıları gole çeviremediği için maçlardan puan kaybıyla ayrılmak zorunda kaldı ve takımda bu konuyla alakalı bir problemin olduğu net. Bununla birlikte durum yine Boluspor ile alakalı devam eden hedefin belirlenmesi tartışmalarına da geliyor.

Tutarsızlık

Her taraftar kendi takımının en üst sırada yer almasını, üst üste şampiyonluklar almasını ve altyapıdan oyuncular yetiştirmesini ister.

Ancak bütçeler, oyuncular, hocalar ve birçok farklı etmen takımın başarısını etkiler. Boluspor adına da durum aslında buna benzer bir sıkıntıyı içeriyor.

Taraftarlar haklı olarak takımın en iyi yerlerde olmasını istiyor ve eleştirileri ile mutsuzlukları da tam olarak bu istekten kaynaklanıyor. Ancak Boluspor Yönetimi uzun süreden bu yana takımı bir orta sıra takımı haline getirdi ve Boluspor birkaç sezondan bu yana ligin orta sıralarında yer almayı resmen nimet sayar duruma geldi.

Kırmızı Beyazlı takımın taraftarları ile yönetim arasındaki bu tutarsızlık ile alakalı olarak bir çözüm bulunması lazım. Teknolojinin bu kadar geliştiği, iletişimin değerinin daha da arttığı bir dönemde taraftar ile kulüp arasındaki iletişimsizlik gerçekten sıkıntılara gebe oluyor.

Boluspor Yönetimi, takımla alakalı uzun, orta ve kısa vadeli hedeflerin nasıl ve ne olarak belirlendiğini daha şeffaf bir şekilde açıklamalı. Taraftarlar her ne kadar duygusal olsalar da takımlarının bütçe veya bir başka sebepten bir süre daha orta sıraları hedeflemek zorunda olacağını kabullenebilecek insanlar.

Ancak sadece daha iyi yönetmeyi bilmemekten kaynaklı bir durumdan dolayı Boluspor orta sıra takımı haline geldiyse bu gidişatın da eleştirilmesi oldukça doğal.