SLAVEN BİLİC SÜPER LİGE GERİ DÖNÜYOR

Süper ligin güçlü ekiplerinden birisi olan mavi şimşekler Adan Demirspor İtalyan teknik adamları Vincenzo Montella ile sözleşme yenileyerek yollarını ayırmışlardı.

Mavi şimşekler de teknik adam arayışlarına devam ederken birçok isim gündeme geldi. Adana Demirspor ‘un teknik direktörlük görevi için süper ligi yakından tanıyan Fatih Karagümrük ‘ün eksi teknik patronu olan İtalyan isim Andrea Pirlo ile Razvan Lucescu gündemlerine gelse de iki isimden de olumlu bir geri dönüş alamamışlardı.

Andrea Pirlo ile Razvan Lucescu ile iki hoca ile de anlaşamayan Mavi Şimşekler bir başka tanıdık isimle el sıkıştılar.

Türkiye de 2013 / 2015 yılları arasında siyah beyazlı takım Beşiktaş’ı çalıştıran Hırvat teknik adam 54 yasındaki Slaven Bilic daha sonrasında ismi sık sık Türk takımlarıyla anılsa da bir türlü transferi gerçekleşmemişti.

54 yasındaki tecrübeli Hırvat teknik adam Slaven Bilic yeni sezon da mavi şimşekler Adan Demirspor’ un yeni teknik direktörü olarak takımın başında yer alacak.

Adana Demirspor kulüp başkanı Murat Sancak ta daha önce açıkladığı gibi yabancı bir teknik adam düşündüklerini açıklaması ve ardından 54 yasındaki tecrübeli Hırvat teknik adam Slaven Bilic ile anlaşması doğruladı.

VİNCENZO MONTELLA KALMAK İSTEMEDİ

Başkan Murat Sancak’ın yeni sözleşme önerdiği ancak yıllık maaş konusunda anlaşamadığı İtalyan teknik adam Vincenzo Montella ile yolların ayrılması bir oldu.

İtalyan teknik adam Vincenzo Montella adı çok sık olarak sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile de geçen teknik adam belki de bu tekliflerden dolayı Adana Demirspor ile anlaşmaya yanaşmadı.

48 yasındaki İtalyan teknik adam Vincenzo Montella bu sezon takımını Adana Demirspor ‘u performansı ile Avrupa ‘ya taşıyan isim oldu. İyi bir sezon geçiren Vincenzo Montella ile Adana Demirspor Süper Lig’i 4’üncü sırada tamamladılar.

PİRLO VE LUCESCU OLMADI BİLİC OLDU

Yeni teknik direktör arayışlarında Adana Demirspor’ da Andrea Pirlo ve Razvan Lucescu isimleri ön plana çıkarken yaşanan gelişmeler sonrasında iki isim ile anlaşmadılar.

Süper ligi yakından tanıyan 2013 / 2015 yılları arasında Beşiktaş’ı çalıştıran Hırvat teknik adam Slaven Bilic ile büyük oranda anlaştılar.

Son olarak İngiliz ekibi Watford’ u çalıştıran 54 yasındaki tecrübeli teknik adam Slaven Bilic gelecek sezon mavi şimşekler ile beraber çalışacak.

Kulüpsüz olan 54 yasındaki tecrübeli teknik adam Slaven Bilic 8 yılın ardından Türkiye’ye dönmüş olacak.

Süper lig de en son Beşiktaş ile çalışan ve 89 maça çıkan Slaven Bilic; 47 galibiyet, 21 yenilgi ve 21 beraberlik alarak iyi bir sezon yapmıştı.

Teknik direktörlük kariyerinde Watford, BJ Guoan, West Brom, Al – Ittihad Club, Loko Moskova ve Hırvatistan milli takımında görev yapan teknik adam yeni sezon da mavi şimşekler Adana Demirspor ‘ da görev alacak.