Boluspor Deplasmanı Sevdi

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı süreçlerden de geçen Boluspor, ligin 37’inci haftasında oynadığı Ankaragücü galibiyetiyle birlikte kümede kalma yolunda dev bir adım atmış diğer maçlardan gelen haberlerle birlikte de kümede kalmayı garantilemişti. Kırmızı Beyazlı takımın ligin liderini dış sahada yenmiş olması ve bu sayede kümede kalması büyük bir sükse yaratırken, bu maçla birlikte sezonun son deplasman maçına çıkan Bolu temsilcisi aslında bu sezon dış sahalarda en iyi performans sergileyen takımlardan birisiydi.

TFF 1. LİG 9. HAFTASINDA BURSASPOR, SAHASINDA BEYPİLİÇ BOLUSPOR’U AĞIRLADI. MÜCADELEYİ YEŞİL-BEYAZLI TAKIM 3-1 KAZANDI. (SAMET DOĞRU/BURSA-İHA) TFF 1. Lig 9. haftasında Bursaspor, sahasında Boluspor’u ağırladı. Mücadeleyi yeşil-beyazlı takım 3-1 kazandı.

Her Yer Bolu

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı günler geçiren Boluspor, şu sıralar ligde kalabilmiş olmanın verdiği haklı gurur ve mutluluğun tadını çıkarıyor.

Kırmızı Beyazlı takımın başına geçici olarak getirilen Osman Nuri Işılar oldukça başarılı bir performans sergiledi ve Bolu temsilcisinin kümede kalmasını sağladı. Ligin 37’inci haftasında Ankaragücü deplasmanına giden Boluspor, bu müsabakadan 2-1 galip ayrılarak zaten dev bir adım atmıştı ancak diğer maçlardan gelen sonuçlarla birlikte bitime bir hafta kala kümede kalmayı garantilemişti.

Bu başarının Ankaragücü gibi ligin iç sahadaki en iyi takımlarından birine karşı alınan galibiyetle gelmesi dikkat çekti. Bununla birlikte TFF 1.Lig’in deplasman tablosuna bakıldığı zaman Boluspor’un aslında dış sahalarda çok iyi işler çıkaran bir takım olduğu da net bir şekilde görülebilirdi.

Ankaragücü karşısında oynadığı müsabakayla bu sezonki son deplasman maçına çıkan Bolu temsilcisi, geriye kalan süreçte 18 dış saha maçına çıktı ve bu maçlarda 7 galibiyet, 2 beraberlik ve 9 mağlubiyet aldı.

Bu sonuçlarla birlikte hanesine eklediği 23 puanı dış sahalardan çıkardığı görülen Kırmızı Beyazlı ekip, bu tabloda da 6’ıncı sıraya yerleşti. Deplasman tablosunda ilk 5’te yer alan takımların ligin genel tablosunda da ilk 5’te yer aldığı düşünüldüğünde Karadeniz temsilcisinin ne kadar iyi bir iş çıkardığı daha net anlaşılabilir oluyor.

Söz konusu müsabakalarda rakip kalelere 25 gol gönderen Boluspor, kendi kalesindeyse 29 gol görmekten kurtulamadı. Tüm bunlara rağmen ligin en iyi dış saha takımlarından biri olmayı başaran Bolu temsilcisi, sezonun kapanışını kendi sahasında oynayacağı Altınordu müsabakasıyla yapacak.

Kadronun Potansiyeli

Öte yandan Ankaragücü karşısında oynanan müsabakadan sonra basın toplantısında açıklamalar yapan Boluspor Teknik Direktörü Osman Nuri Işılar, mevcut kadronun kümede kalmak değil üst lige yükselmek adına mücadele verecek bir takım olduğunu savunmuştu.

Açıkçası takımın dış sahada gösterdiği performans düşünüldüğünde tecrübeli futbol adamına hak vermemek kolay değil. Takım gerçekten büyük krizler yaşamamış olsaydı bu sezon çok daha iyi noktalara gelebilirdi.

Nitekim sezonun ikinci devresinde gelen üst üste galibiyetlerden sonra eski teknik direktör Reha Erginer de takımının ilk 6 hesabı yapabileceğini dile getirmişti. Ancak Erginer döneminde işler daha kötüye gitmeye başladı ve takım bir anda küme düşme hattına kadar gerilemekten kurtulamadı.