Boluspor Hesabı Kesiyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı dönemlerden geçen Boluspor, ligin 37’inci haftasında aldığı Ankaragücü galibiyetine diğer takımlardan da gelen güzel haberler eklenince ligde kalmayı garantilemiş ve bu durum camiada bayram havası yaratmıştı. Üst üste istifaların geldiği bir süreçten çıkıp kümede kalmayı başaran Kırmızı Beyazlı takım bu moralle oynayacağı son müsabakanın da hazırlıklarını tamamladı. Bolu temsilcisi ligin 38’inci haftasında bu maçtan önce 10 senedir çalıştığı teknik direktörüyle yollarını ayırma kararı alan Altınordu’yu konuk edecek.

Hep Beraber

Bu sezon TFF 1.Lig’de oldukça sancılı dönemler geçiren Boluspor, bu dönemlerin tüm etkilerini ve sıkıntılarını geride bırakmış olmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşamaya devam ediyor.

Kırmızı Beyazlı takım geçici olarak göreve getirdiği Osman Nuri Işılar’ın yönetiminde çıktığı maçlarda başarılı sonuçlar aldı ve bu sayede gelecek sezona da TFF 1.Lig’de başlamayı garantiledi. Bununla birlikte takımın bitime 1 hafta kala yaşadığı bu mutluluğun etkisi gerçekten kelimelerle ifade edilebilir değil.

Öte yandan takım adına artık sezonun en rahat maçı olarak nitelendirilmesi mümkün olan maç da geldi çattı. Hedeflerine ulaşmayı başaran iki rahat takımın müsabakasında Boluspor kendi sahasında Altınordu’yu konuk edecek.

İzmir temsilcisi de tıpkı Boluspor gibi çok sancılı dönemlerden geçti ve yine Bolu temsilcisi gibi kümede kalmayı bitimden 1 hafta önce garantiledi. Bununla birlikte Altınordu’da 10 senedir görev yapan Hüseyin Eroğlu’nun görevinden ayrılmasının yankıları da bir süre devam edecek gibi görünüyor.

Bu müsabaka öncesi Boluspor’un 47 puanı bulunurken, Altınordu’nun da 45 puanı bulunuyor. Her iki takımın da ilk 10’un dışında kaldığını ancak bu maçtan galip ayrılan tarafın ligde sanki hiç sıkıntı çekmemiş gibi üst sıralara kendini atma şansı olduğunu da belirtmeden geçmemek gerek.

Ligin son haftasında oynanacak bu müsabaka 20 Mayıs günü saat 17’de başlayacak. Maçın hakemliğini de Can Cengiz yapacak.

Onurlu Veda

Öte yandan Boluspor camiasında ligde kalmış olmanın ve aslında bu sayede taraftara verilen sözü tutmanın da haklı gururu yaşanıyor. Kırmızı Beyazlı takım ligin geriye kalan son haftasında bu durumun verdiği pozitif havayla sahada olacaktır.

Bununla birlikte takımın gelecek sezonlarını çok iyi planlaması gerektiği kesin. Bolu temsilcisi bu sezon hiç beklenmedik anlarda hiç beklenmedik krizler yaşadı ve bu durum böyle bir camiayı hiç dönüşü olmayan bir yola sokabilirdi.

Ancak Osman Nuri Işılar iyi bir liderlik örneği sergiledi ve takım üst üste iyi sonuçlar alarak kendisini toparlamayı başardı. Diğer takımların da kötü performanslar ortaya koymasıyla birlikte kritik virajların rahatça dönülebildiği bir dönem geride kaldı.

Gelecek sezon bir kez daha bu şekilde sıkıntı yaşamak camianın kaldırabileceği yükten daha fazlasını yüklemek anlamına gelebilir. Bununla birlikte tüm planlamaların en az riski barındırması da pek kolay değil.