Boluspor Güle Oynaya Kapattı

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı süreçlerden de geçen Boluspor, ligin 37’inci haftasında aldığı Ankaragücü galibiyetine diğer maçlardan gelen güzel sonuçlar da eklenince kümede kalmayı garantilemişti. Kırmızı Beyazlı takım bu durumun mutluluğu ve gururuyla hazırlıklarını tamamladığı sezonun son maçında yine benzer bir kaderi paylaşan Altınordu’yu konuk etti. İzmir temsilcisi karşısında net bir performans ortaya koyan Bolu temsilcisinin aldığı galibiyet takımı sanki hiç bu kadar sıkıntı yaşamamış gibi gösteren bir sıralamaya taşıdı.

Geçmişe Sünger Çekti

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok inişli çıkışlı bir performans sergileyen Boluspor, bu durumun bedelini az kalsın ödeyecekti.

Kırmızı Beyazlı takım telafisi olmayan noktalarda kaybettiği puanlar nedeniyle bir anda küme düşme hattına kadar gerilerken bu durum camiada ve oyuncularda bir şok etkisi yarattı. Bununla birlikte yöneticilerin de istifasını sunmasıyla birlikte çok derin bir bunalıma girmenin eşiğine gelen Bolu temsilcisi, o günleri şimdi silik hatırlıyor.

Zira takım geçici olarak göreve getirilen Osman Nuri Işılar yönetiminde şahane bir performans sergileyerek TFF 1.Lig’de yola devam etmeyi garantiledi. Bu garantilemeden sonra sezonun son maçına hazırlanan Karadeniz temsilcisinin konuğu Altınordu’ydu.

Tıpkı Boluspor gibi bitime 1 hafta kala hedefine ulaşabilen İzmir temsilcisi, Boluspor’un mutlu ve gururlu taraftarıyla birlikte oynamasına direnemedi ve maç 2-1 ev sahibi ekibin üstünlüğüyle sona erdi.

Sıkıntı Yok Gibi

Hatırlanacağı üzere takımın Ankaragücü karşısında aldığı galibiyetten sonra Osman Nuri Işılar önemli açıklamalarda bulunmuş ve mevcut kadronun aslında Play-Off oynayabilecek kalitede olduğunu savunmuştu.

Nitekim bir önceki teknik direktör Reha Erginer yönetiminde takım gerçekten bu hedefi kovalayabilecek noktalara kadar gelmişti. Ancak bir anlık kriz koskoca bir kulübü bir anda küme düşme hattına kadar geriletmişti.

Ankaragücü’nden sonra Altınordu’yu da deviren Bolu temsilcisi, sezonu 50 puanla tamamladı. Bu puan Boluspor’u 8’inci sıraya kadar taşırken 7’inci sırada yer alan Samsunspor’un da 51 puana sahip olduğunu ve 6’ıncı sıradaki takımın da Play-Off’a gittiğini hatırlamakta fayda var.

Bir diğer deyişle takım ligin boyu birkaç hafta daha uzun olsa gerçekten Süper Lig kovalayabilecek bir konuma da gelebilirdi. Ancak bu kadar sıkıntıdan sonra hele ki 4 takımın da küme düştüğü bir sezon olduğu düşünüldüğünde şu an bulunulan konum gayet yeterli olmalı.

Bolu temsilcisi şimdi kendisini gelecek sezon daha güvenli bir şekilde limana yanaştıracak kaptanını bulmayı başarmalı. Bu isim mevcut teknik direktör Osman Nuri Işılar mı olacak yoksa bir başka teknik direktörle mi anlaşılacak bilinmez.

Bununla birlikte yönetimin şu an istifa ettiği için koltukları boş bırakması bu süreci ister istemez biraz daha uzatacaktır. Bu bağlamda Işılar ismi takımla gösterdiği başarılı performans da düşünüldüğünde bir adım daha öne çıkabilir.