Boluspor Gururla Kapatıyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı süreçlerden de geçen Boluspor, kendisini bir felakete götürebilecek olan hikâyenin sonunu güzel bağladı ve lige tutunmayı başardı. 4 takımın düştüğü bir ligde bir anda kendisin küme düşme hattında bulan Kırmızı Beyazlı ekip, final sürecinde gerçekten karakterli ve dikkat çeken bir performans sergilemeyi başardı. 37’nci haftada kümede kalmayı garanti haline getiren Karadeniz temsilcisi, 38’inci haftada aynı başarıyı gösteren Altınordu’yu konuk ettiği maçtan da 2-1 galip ayrılarak ligi oldukça tatmin edici bir noktada kapattı.

TFF 1. LİG 9. HAFTASINDA BURSASPOR, SAHASINDA BEYPİLİÇ BOLUSPOR’U AĞIRLADI. MÜCADELEYİ YEŞİL-BEYAZLI TAKIM 3-1 KAZANDI. (SAMET DOĞRU/BURSA-İHA) TFF 1. Lig 9. haftasında Bursaspor, sahasında Boluspor’u ağırladı. Mücadeleyi yeşil-beyazlı takım 3-1 kazandı.

Uçurumun Kıyısı

Bu sezon TFF 1.Lig’de oldukça sancılı dönemlerden geçen Boluspor, buna rağmen bir şekilde toparlanmayı bildi ve ligde kalarak taraftarlarını memnun etti.

Her ne kadar kalburüstü bir kadroya sahip olsa da baskılı ve oldukça dağınık bir camianın takımı olan Boluspor bu durumun sıkıntılarını pek çok kez yaşamıştı. Bununla birlikte Kırmızı Beyazlı ekip ligin ikinci yarısına da iyi bir başlangıç yapmasına ve hatta bir dönem Play-Off hesaplarına girmesine rağmen kendisini küme düşme hattında bulmaktan da kurtulamamıştı.

Tüm bu süreçlerden sonra Reha Erginer takımdan gönderildi, yönetim ve Başkan Abdullah Abat istifa etti. Ancak takımın başına geçici olarak getirilen ve dinamikleri çok iyi bilen Osman Nuri Işılar, oyuncuları ve camiayı toparlayarak Boluspor’u kümede tutmayı başaran isim olmanın haklı gururunu yaşadı.

Altınordu karşısında oynanacak maç öncesinde kümede kalmayı garantileyerek bu maça çok daha rahat bir şekilde çıkan Boluspor, sahadan da 2-1’lik galibiyetle ayrıldı. Puanını 50’ye yükseltmeyi başaran Karadeniz temsilcisi, sanki hiç bu sıkıntıları yaşamamış gibi gösteren bir sıralamayla, 8’inci olarak ligi tamamlamanın huzuru içerisinde olacak.

Altınordu ise bu sezon beklentilerin en çok altında kalan ekiplerden biriydi ve İzmir temsilcisinin 10 yıllık teknik direktörü Hüseyin Eroğlu da görevden ayrıldı. Lacivert Kırmızılı ekip adına gelecek sezonlar bir başka pencereden izlenecek gibi görünüyor. Altınordu da ligi 45 puanla küme düşme hattının 2 sıra üstünde 14’üncü sırada tamamlamayı başardılar.

Malzeme Var

Öte yandan Boluspor gelecek sezona nasıl bir politikayla girecek bunu anlayabilmek için ilk olarak dört başı mamur bir yönetim kurulunun kurulması sonrasında da bu kurulun hocasına karar vermesi gerekecek.

Bu noktada önemli olan kısımlardan birisi kadronun zaten yeterli kaliteye sahip olması. Bolu temsilcisi bir iki bölgeye alternatifleri ekleyip kadrosunu güçlendirdikten sonra gerçekten yarışmacı bir ekip olabilir.

Ancak bu noktada tüm planlamaların olabilecek en doğru şekilde yapılması gerekiyor. Kulüp bu sezon geçirdiği sarsıntının etkilerini kısa vadede atıp hemen yeni sezon hazırlıklarına başlamalı. Her ne kadar bu sezon çok zor geçse de gerçekten bu dönemde küme düşme baremi beklenenden çok daha yüksekti ve 4 takımın küme düşmesi birçok takımı da zorladı.