Boluspor Yaprak Döktü

Sezonun ikinci yarısında TFF 1.Lig’de hem geceyi hem de gündüzü yaşayan takımlardan biri olan Boluspor, üst üste galibiyetler alarak başladığı devrede Play-Off’u gözüne kestirmiş ancak aynı şekilde mağlubiyetler de üst üste gelince bir anda küme düşme hattına kadar gerilemişti. 4 takımın küme düştüğü sezonda kümede kalmayı başararak büyük bir mutluluk yaşayan Bolu temsilcisi, sezon tamamlandıktan sonra kulüp yönetimiyle alakalı çalışmalarına döndü. Bununla birlikte bu sezon Kırmızı Beyazlı formayı terleten 13 oyuncunun sözleşmesinin bitmesiyle birlikte takımdan ayrıldığı belirtildi.

Sil Baştan

Bu sezon TFF 1.Lig’de oldukça sancılı dönemlerden geçen Boluspor, bir dönem Play-Off’u gözüne kestirdiği ligde küme düşme hattına kadar gerilemekten kurtulamamış ve bu durum takımın çok ciddi bir dağılma süreci içerisine girmesine neden olmuştu.

Kırmızı Beyazlı takım bir şekilde bu süreci atlattı ve 37’inci haftada aldığı Ankaragücü galibiyetiyle birlikte gelecek sezona da TFF 1.Lig’de başlamayı garantiledi. Bununla birlikte kulübün şu an geçici bir teknik direktörle yola devam ettiğini ancak bu durumu kalıcı hale getirecek ya da başka bir hocayla anlaşacak bir başkanının olmadığını hatırlatmakta fayda var.

Zira bu sezon bir hayli sallanan Boluspor camiasının Başkanı Abdullah Abat, çok sert bir açıklamayla görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Kulüp bu nedenle olağanüstü seçimli genel kurula gidecek ancak gelecek yöneticileri de çok fazla sıkıntı bekliyor.

İlk olarak kulübün şu sıralar çok ciddi bir maddi sıkıntı içerisinden geçtiğini hatırlatmak gerekiyor. Daha da kötüsü takımın tam 13 oyuncusunun sözleşmesi sona erdi ve bu oyuncular sözleşmesinin sona ermesiyle birlikte kulüpten ayrıldılar. Bu bağlamda gelecek sezona sil baştan başlaması gereken Karadeniz temsilcisinde yapılanmanın çok iyi planlanması ve uygulanması gerektiği kesin.

Tüm bunlarla birlikte Bolu şehrinin de tam olarak kulüple barışamadığını ve bu durumun da belirli konularda tedirginlik yarattığını belirtmekte fayda var.

Giden Oyuncular

Kırmızı beyazlılar 13 oyuncunun sözleşmesi sona erdi. Kadro içinde bulunan 5 kiralık oyuncu takımlarına geri dönecek. Bu isimler Galatasaray’ın başarılı oyuncusu Emin Bayram,  Trabzonspor’dan kiralanan Abdurrahim Dursun, Hatayspor’dan kiralık olarak transfer edilen Abdurrahman Canlı ve Yeni Malatyaspor’dan kiralık olarak kadroya eklenen Berk Yıldız ile Arda Şengül’dü.

Boluspor’da ayrıca sözleşmesi sona eren oyuncular da Oleksandr Rybka, Ali Keten Fethi Özer, Eray Atasever, Tugay Kaçar, Odise Roshi, Bekim Balaj, Kemal Rüzgar oldu. Bu oyuncuların bazıları ara transfer döneminde kadroya katılmıştı.

Bekim Balaj ve Kemal Rüzgar devre arasında kadroya katılırken Oleksandr Rybka, TFF ve UEFA’nın Ukraynalı oyunculara tanıdığı özel hak sayesinde kendine kulüp bulabilmişti. Bu oyuncuların ayrılığıyla birlikte Boluspor’da neredeyse yok denecek az sayıda bir oyuncu topluluğu kaldı.

Bakalım Bolu temsilcisi adına gelecek sezon nasıl bir şekilde planlanacak?