Boluspor İşleri Yoluna Koymayı Bildi

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı dönemlerden geçen Boluspor, Reha Erginer yerine getirdiği geçici teknik direktör Osman Nuri Işılar sayesinde kendini buldu. Kırmızı Beyazlı takım kümede kalma yarışında kendisine ciddi avantaj sağlayan bir konum elde ederken, 37’inci haftada da çok flaş bir galibiyet aldı. Ligin lideri olan ve Süper Lig’e yükselmeyi garantileyen Ankaragücü’nü hem de Ankara’da mağlup ederek altın değerinde 3 puanı hanesine ekleyen Bolu temsilcisi, diğer maçlardan gelen haberlerle birlikte kümede kalmayı garantilemiş olmanın mutluluğunu yaşadı.

Şükürler Olsun

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok inişli çıkışlı bir performans sergileyen Boluspor, ligin ikinci yarısında girdiği türbülans nedeniyle bir türlü kendini düşme hattından kurtaramamış ve bu durum teknik direktör Reha Erginer’in takımdan gönderilmesine neden olmuştu.

Bu esnada bir de yönetimin istifasıyla sarsılan Kırmızı Beyazlı ekibin yaşadığı sıkıntılara merhem olan isimse geçici teknik direktör Osman Nuri Işılar oldu. Işılar, takıma kattığı hava ve sağladığı özgüvenle birlikte son haftalarda çok daha iyi bir Boluspor’un ortaya çıkmasını sağladı.

Bu sayede toplanan puanlarla birlikte kendisine ciddi bir avantaj elde eden Bolu temsilcisi, ligin 37’inci haftasında Ankaragücü deplasmanında oynayacağı maçı bir eşik olarak görüyordu. Kırmızı Beyazlı ekip Ankara temsilcisini hem de Başkentte 2-1 mağlup ederek oldukça önemli bir 3 puanı hanesine ekledi.

Öte yandan Boluspor’un işine gelen durumsa diğer maçlardan çıkan sonuçlar oldu. Diğer maçlarda çıkan sonuçlar sayesinde kümede kalmayı garantileyen Boluspor’da bu bağlamda tam anlamıyla bir bayram havası yaşandığını dile getirmek yanlış olmaz.

Kendi Geçici Etkisi Kalıcı

Tüm bunlarla birlikte Osman Nuri Işılar’ın takıma kattığı değerin gerçekten çok yüksek olduğunu dile getirmekte fayda var.

Reha Erginer yerine geçici olarak getirilen Işılar adına gerçekten çok zor bir görev teslimi vardı ve camia gerçekten hiç ama hiç iyi bir durumda değildi. Bununla birlikte tecrübeli teknik adam oyuncularından çıkardığı malzemeyle iyi bir performans ortaya çıkmasını sağladı.

Boluspor’un kümede kalabilmiş olması kimi dönemleri adına beklentinin altında kalan bir sevinçken kimi zaman da bir mucize olarak değerlendirilebilir. Kırmızı Beyazlı ekip üst üste mağlubiyetler ve yönetimin istifası sonrasında tam anlamıyla çakılabilirdi.

Bununla birlikte takımın gelecek sezona nasıl bir planlamayla başlayacağı da merak konusu. Bu sezon Süper Lig talibi olabilecek konumlara gelen Bolu temsilcisi, bununla birlikte sonda yine klasik Boluspor’u izlememize neden oldu.

Öte yandan takımın kadrosunda daha iyi işler çıkartabilecek oyuncuların olduğunu da ifade etmek gerekiyor. Bu bağlamda işler gelecek sezon adına daha iyi planlanmış hale getirilebilirse çok daha verimli bir Boluspor ortaya çıkabilir.

Ancak bu kadar krizden sonra bu planlamayı yapacak yöneticilere de en kısa süre içerisinde ihtiyaç olacak.