Boluspor Mart Ayında 3 Maçta 1 Puan Aldı

Spor Toto 1. Lig’de orta sıralarda yer alan teknik direktör Reha Kemal Erginer yönetimindeki Beypiliç Boluspor, Mart ayını bitirdi.

Kırmızı beyazlı renkleriyle Bolu şehrimizin Spor Toto 1. Lig’deki yegane temsilcisi olan Beypiliç Boluspor, Spor Toto 1. Lig Şubat 2022 fikstüründe aldığı başarılı sonuçlardan sonra play off potası için bir hayli umutlanmıştı.

Harika Geçen Şubat Kötü Bitti

Şubat 2022’de Spor Toto 1. Lig’de oynadığı 5 maçta sadece 1 kez yenilen teknik direktör Reha Kemal Erginer’in öğrencileri, bu süreçte topladıkları 10 puanla kendilerini puan tablosunun üst bölümüne biraz olsun yaklaştırmışlardı.

Şubat 2022’nin son maçında gelen şok Altaş Denizlispor mağlubiyetini kimse beklemiyordu. Zira yeşil siyahlı Denizli temsilcisinin Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu karnesi hiç de parlak değildi. Hal böyle olunca, o karşılaşmaya 5 maçlık namağlup seriyle çıkan Beypiliç Boluspor’un galibiyetine kesin gözüyle bakılıyordu.

Ne var ki o maç için evdeki hesap çarşıya uymadı ve Altaş Denizlispor, Deniz Atatürk Stadyumu’nda kırmızı beyazlı takımımızı 2 – 0 mağlup ederek sahadan ayrıldı.

Boluspor Mart Fikstüründe Kayboldu

boluspor

Altaş Denizlispor mağlubiyeti sonrasında Beypiliç Boluspor’da bir moral bozukluğu da ister istemez yaşandı. Takım tam rüzgarı arkasına almışken gelen bu mağlubiyetle hız kesmek zorunda kaldı. Ancak kamuoyundaki algı, teknik direktör Reha Kemal Erginer önderliğindeki takımın bu mağlubiyete rağmen kazanmaya devam edeceği yönündeydi.

Mart 2022’de oynanacak 3 maça bu sebeple umutlu bakan teknik direktör Reha Kemal Erginer ve ekibi, büyük bir hüsran yaşanacağından o dönem habersizdi.

Beypiliç Boluspor, Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun Mart fikstüründe 3 maça çıkacaktı. Bu maçların ikisi Bolu Atatürk Stadyumu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek, diğeri ise İzmir deplasmanında olacaktı.

Kırmızı beyazlı Bolu temsilcimiz, Mart 2022’nin ilk maçında Tuzlaspor’u ağırladı. İstanbul temsilcisi, Bolu’daki zorlu karşılaşmayı attığı 1 golle kazanarak evine 3 puan götürdü. Bu mağlubiyet, bir önceki hafta alınan Altaş Denizlispor maçındaki yenilginin etkisini de arttırdı.

Sonraki hafta ise rakip, Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nu büyük kaoslarla geçiren Bursaspor oldu. Maçın ilk yarısında Kabongo Kasongo’nun golüyle üstünlüğü yakalayan kırmızı beyazlı takımımız, karşılaşmadan galip ayrılacağını düşünüyordu. Buna karşın ikinci yarıda inanılmaz olaylar oldu.

Dakika 66 bittiğinde Bursaspor maçtaki beraberliği sağlamıştı. Üstüne üstlük teknik direktör Reha Kemal Erginer’in takımında Bekim Balaj ve Roshi kırmızı kartla oyun dışında kalmışlardı.

90 dakikayı 9 kişi tamamlayan Bolu takımımız, buna karşın kalesini gole kapattı ve pozisyonlar da buldu. Fakat yine de skor değişmedi ve tıpkı Altaş Denizlispor maçındaki gibi, küme düşme adayı bir takıma daha puan verildi.

Geçtiğimiz hafta ise istikamet İzmir, rakip ise Nasadoge Menemenspor idi. Teknik direktör Reha Kemal Erginer önderliğinde Mart 2022’yi 3 puanla kapamak isteyen takımımı ne yazık ki yine hayal kırıklığı yarattı.

Maçın yarım saatini 10 kişi oynayan Bolu ekibimiz, karşılaşmadan 3 – 2 mağlup ayrıldı ve Mart 2022’yi galibiyet alamadan bitirdi.