Boluspor'da Fırat Gül

Boluspor’da Fırat Gül Dönemi Sona Erdi

Son haftalarda gösterdiği başarılı performansla TFF 1. Lig’de kalmayı başaran Boluspor’da Fırat Gül ile yollar ayrıldı. Kongre kararı alan Boluspor’da başarılı teknik adam ile de karşılıklı anlaşma ile sözleşme feshedildi. Son 10 karşılaşmada takımın başında sahaya çıkan Gül topladığı 15 puan ile Boluspor’u ligde tutmayı başarmıştı.

Boluspor’dan Gül’e Teşekkür

Kulüpten yapılan resmi açıklamada ”Teknik Direktörümüz Fırat Gül ile karşılıklı olarak anlaşarak yollarımızı ayırma kararı aldık. Fırat Gül ve yardımcılarına Boluspor’umuza verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ederken kariyerinde başarılar diliyoruz” dendi. Takımın Ligde kalması ile rahat bir nefes alan Boluspor camiasında moraller yerinde. Kongre kararı alan Boluspor’da yeni yönetim ile birlikte bir hoca arayışına girileceği düşünülüyor.

Fırat Gül’ün Boluspor Karnesi

Başarılı teknik adam Boluspor zorlu günler geçirirken Osman Özköylü’nün yerine takımın başına getirilmişti. Boluspor’un hocası olarak 10 karşılaşmaya çıkan Fırat Gül bu karşılaşmalardan 4 galibiyet 3 beraberlik ve 3 mağlubiyetle sahadan ayrıldı. Topladığı 15 puan ile takımı 33 puana taşıyan hoca 15. sıraya yükseltti ve ligde kalmayı başardı. Ancak Boluspor’da Fırat Gül dönemi kongre öncesinde sona erdi.