Boluspor’da Karafırtınalar Sesleri Yükseliyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı dönemler geçiren Boluspor’da bu sancıların şiddetini arttıran etmenlerden birisi de başkanlık koltuğunda yaşanan deprem olmuştu. Yapılan Genel Kurul ile birlikte Savaş Abak’ı başkanlık koltuğuna getiren Kırmızı Beyazlı ekipte çalışmalara hemen başlandı ve yeni teknik direktör arayışları arttırıldı. Bununla birlikte Savaş Abak’ın gelmesiyle birlikte ismi yayılmaya başlayan eski Adanaspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar’ın bu koltuğa gelmesi en muhtemel isim olduğu konusunda fikir birliğine varılmış durumda.

Hocamız Belli Olsun

Bu sezon TFF 1.Lig’de geceyi ve gündüzü aynı anda yaşayan ekiplerden biri olan Boluspor adına sezon gerçekten çok zor geçti ve Kırmızı Beyazlı takım bir anda yaşadığı düşüşü telafi etmek adına çok daha fazla mücadele etmek zorunda kaldı.

Geçici Başkan ve geçici Teknik Direktörle yürümesine rağmen çok başarılı bir performans sergileyen Bolu temsilcisi ligi de iyi bir noktada bitirmeyi başardı. Bununla birlikte Başkan da belli oldu ve gözler şimdi Teknik Direktör meselesine çevrildi.

Bu bağlamda bazı cılız sesler yükseliyor olsa da kuvvetli olan adayın Sait Karafırtınalar olduğunu ifade etmek gerekiyor. Tıpkı Bolu temsilcisi gibi ancak çok daha radikal bir şekilde düşüş yaşayan Adanaspor, ilk yarıda şahane bir performans sergilemiş ancak ikinci yarıya bu performansı taşıyamayarak ligi küme düşme hattının sadece bir sıra üstünde tamamlayabilmişti.

Bu bağlamda zaten görevinden ayrılacağı tahmin edilen Sait Karafırtınalar da sözleşmesinin sona ermesiyle Adana temsilcisine veda etmişti. Son günlerde basında yer alan haberler tecrübeli teknik adamın Boluspor’a gideceğine dair net ifadeler içeriyor.

Bu Ligin Gediklisi

Bilhassa Bucaspor’da pek çok farklı görev alan Sait Karafırtınalar, Özcan Kızıltan’ın yardımcılığını yaptıktan sonra ilk teknik direktörlük görevine de yine Bucaspor’da başlamıştı. 2010/2011 sezonunun sonundan 2012/2013 sezonunun sonuna kadar İzmir temsilcisinde görev yapan Sait Karafırtınalar, buradan ayrıldıktan sonra Karşıyaka’da görev yaptı ancak bu görev kısa sürdü.

Sonrasında tekrar Buca temsilcisine dönen Karafırtınalar, yine kısa süren bir dönemden sonra bir dönemin efsanesi Kayseri Erciyesspor’a geçiş yaptı. Erciyes temsilcisinde 3 aya yakın bir süre görev yapan tecrübeli teknik adamın tekrardan belirli bir seviyenin çıkışıysa 1 sene görev yaptığı Manisaspor’da oldu.

2017/2018 sezonunda yine Boluspor’da görev yapan 53 yaşındaki tecrübeli çalıştırıcı, bu dönemde kariyerinin en iyi performansını sergiledi. 2 senelik görev süresinde 1.87 gibi dikkat çeken bir puan ortalaması yakalayan tecrübeli teknik adamın bir sonraki durağı yine kendi memleketi olan İzmir oldu.

Altay’da 30 maç görev alan Sait Karafırtınalar, buradan ayrıldıktan sonra bu sezon Süper Lig’e yükselmeyi garantileyen Ümraniyespor’da kısa bir görev dönemi geçirmişti. 2020/2021 sezonunun hemen başında kulüpten ayrıldıktan sonra bir dönem boş kalan Karafırtınalar, bu sezon Adanaspor’da 31 maça çıktı ve 1.35 puan ortalaması tutturabildi.