Boluspor’un Kongre Günü Geldi

Bu sezon çok sancılı dönemlerden geçen Boluspor adına TFF 1.Lig’in finali gayet iyi oldu ve takım bir dönem küme düşme hattına kadar gerilediği ligi 8’inci sırada tamamlamayı başardı. Bununla birlikte küme düşme hattına gerilemenin yaşandığı dönemde krizler ardı ardına patlak vermiş ve yönetim toplu olarak istifa etmişti. O dönem alınan Olağanüstü Genel Kurul’un ilk toplantı tarihi olan 21 Mayıs’ta çoğunluk sağlanamazken 28 Mayıs tarihinde Bolu temsilcisi yeni başkanını seçecek.

Eski Başkan Tepkili

Bu sezon TFF 1.Lig’de gerçekten çok zor bir sınav veren Boluspor adına final puanı gayet yeterli oldu ve takım sezonu sanki hiç sıkıntı yaşamamışçasına 8’inci sırada tamamlamayı başardı.

Bununla birlikte sıkıntının asıl yaşandığı dönem Reha Erginer’in görevden ayrıldığı ve akabinde yönetimin de toplu olarak istifa ettiği dönemdi. O dönem Bolu Büyükşehir Belediye Başkanı Tanju Özcan ile alakalı sert ifadelerde bulunan Boluspor Eski Başkanı Abdullah Abat’ın tepkileri hâlâ sürüyor.

Boluspor eski Başkanı Abdullah Abat, 28 Mayıs Cumartesi günü yapılacak olan Boluspor Kongresi ile ilgili paylaşımda bulundu. Abat sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Cumartesi günü yapılacak olan Kongrede kendi döneminin ibra edilmemesi için elinden geleni yapacağını belirtti. Kendi deyimiyle abdestinden şüphesi olmadığını dile getiren Boluspor eski Başkanı, kendi döneminin ibra edilmemesiyle Boluspor’a asıl zarar verenlerin kim olduğunun gün yüzüne çıkacağını savundu.

Eğer kendisi ibra edilmezse önceki yönetimin de yaptıklarının gün yüzüne çıkacağını hatırlatan Abdullah Abat, yapılacak incelemelerde kimin haklı kimin haksız olacağından korkulmaması gerektiğini dile getirdi. Geçmişten korkusu olanların kendisini ibra edeceğini ifade eden Abat’ın bu paylaşımları Boluspor camiasında tepki toplamaya devam ediyor.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın da kongrenin yapılacağı saate kadar görüşmelerini sürdüreceği alınan haberler arasında. Şuana kadar kamuoyunda ismi geçen hiçbir aday resmen adaylık açıklaması yapmazken, son 4 maçta göreve gelen Oğuzhan Özçelik, kongrede aday olmayacağını açıklamıştı.

Erken Bitsin

Öte yandan her taraftar daha çok desteklediği adayın başkan olmasını ister ancak bahsi de geçtiği gibi Boluspor’da şu ana kadar net bir aday ortaya çıkmış değil ve bu durum kulübün geleceğini tehdit ediyor.

Bolu şehrinin Büyükşehir Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın şehrin ve kulübün üstündeki etkisi herkes tarafından biliniyor. Nitekim yine bahsedildiği gibi şu sıralar Özcan destekli bir yönetim kurulmasına dair çalışmalar sürüyor.

Ancak Kırmızı Beyazlı kulübün bu tartışmaların içerisinden en kısa sürede çıkmasından başka bir temenni yok. Camia ne kadar yıpranırsa süreç o kadar fazla geriliyor ve bu durum sezonlara da yansıyor.

Bu sezon Abdullah Abat yönetimi istifa ettikten sonra kulübün bir anda yükselişe geçmiş olmasında da aslında hem eski başkanın hem de camianın sorgulaması gereken detaylar yatıyor.