Boluspor Başkanını Seçti

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı dönemlerden geçmesine rağmen sezonu iyi sayılabilecek bir noktada tamamlayan Boluspor’da dertlerden biri de başkanlık seçimiydi. Eski Başkan Abdullah Abat’ın içerisine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı dahil ederek yaptığı sert istifa açıklamasından sonra gözler Olağan Genel Kurul Toplantısı’na dönerken, Kırmızı Beyazlı kulübün yeni başkanı da belli oldu.

Yeni Soluk

Bu sezon TFF 1.Lig’de kimi zamanlar çok büyük sıkıntılar içerisinden geçen Boluspor, kümede kalmayı garantiledikten sonra uzun süredir kafasını kurcalayan Olağan Genel Kurul Toplantısı’na gözlerini çevirmişti.

Boluspor’un olağan genel kurul toplantısı Karaçayır Mahallesi’nde bulunan Boluspor halı saha tesislerinde yapıldı. Kongreye Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, STK temsilcileri, iş dünyasından çok sayıda isim ile kırmızı-beyazlı takımın eski başkanları katıldı.

Eski başkan Abdullah Abat yönetiminin mali idari tablosunun ibra edilmediği kongrede yapılan açık oylamada, Savaş Abak başkanlığındaki yönetim kurulu göreve getirildi.

Kongreden sonra açıklamalarda bulunan Savaş Abak, teşekkür konuşmasında kulübün maddi durumuna da değinmekten çekinmedi. Mali durumun iyi olmadığını dile getirerek tabloyu net bir şekilde ortaya seren Abak, bununla birlikte artık birlik olmaları gerektiğini ifade etti.

Zor bir kongre geçirdiklerinin altını çizen Boluspor Başkanı, bundan sonraki süreçte eski başkan, eski yöneticiler ve üyelerle birlikte birlik beraberlik içerisinde bu kulübü yönetmeleri gerektiğini belirtti. Kulübün en az 50 milyon TL gibi bir paraya ihtiyacı olduğunu sözlerine ekleyen Abak, yüksek bir temlik durumunun da varlığından söz etti.

Bununla birlikte Boluspor’un bundan sonrasında şirket usulüyle yönetilebilmesi adına yetki verildiğini de belirtmek gerekiyor.

Savaş Abak başkanlığındaki Boluspor’un yeni yönetim kurulu listesinde şu isimler yer aldı: Abdullah Alemdar, Abdullah Onur, Ahmet Doğan, Ahmet Topaloğlu, Ahmet Ufuk Güler, Ali Gürsoy, Ali Osman Çelik, Ali Sarıyıldız, Cevat Çatladı, Cihat Coşkunyürek, Çetin Uç, Erdal Bayrak, Ergün Söbütay, Erkan Bektaş, Erol Afacan, Faruk Gören, Fuat Tut, Hakan Özsoy, Halil İbrahim Yavaş, Hamza Kahraman, Hulusi Apaydın, Kaan Semercioğlu, Kamuran Avcı, Mahmut Çimender, Mevlüt Sefa Özçelik, Muhterem Hevesker, Murat Ceylan, Mustafa Eren Gökdemir, Naci Tolga Türkar, Ramazan Kahraman, Samet Karakış, Şahin Ertem, Tuncay Yılmaz.

Abdullah Abat’ın İstediği Oldu

Öte yandan hatırlanacağı üzere son Boluspor Başkanı Abdullah Abat, yöneticilere ve belediyeye olan kızgınlığının da etkisiyle kendisinin ibra edilmemesi adına propaganda yapacağını ifade etmiş ve ibra aleyhine oy verenlerin geçmişe dair sıkıntıları olduğunu savunmuştu.

Abat, kendi isteğiyle kendini ibra ettirmemiş oldu ve bu durum oldukça ilginç bir gelişme olarak kayıtlara geçti. Bununla birlikte Bolu temsilcisinde yaşanan bu tartışmadan sonra hem geçmiş dönem hem de Abat dönemi masaya yatırılacak.

Bu bağlamda kulübü yine tartışması bol ve tansiyonu bir hayli yüksek günler bekliyor olabilir.