Boluspor’da Yeni Dönem Başlıyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de oldukça sancılı süreçlerden geçen Boluspor, buna rağmen son düzlükte sergilediği başarılı performans sayesinde kümede kalmayı başardı ancak bu süreç gerçekten çok çileli geçti. Kırmızı Beyazlı takımda ilk olarak Teknik Direktör Reha Erginer görevinden ayrıldı sonrasında da Başkan Abdullah Abat çok sert bir açıklamayla görevinden istifa etti. Olağan Genel Kurul’da yeni Başkan olarak Savaş Abak’ı seçen Bolu temsilcisinde artık yeni bir dönem başlaması temenni ediliyor.

Şimdilik Kriz Atlatıldı

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı süreçlerden geçen Boluspor adına sezonun bitmeyen krizlerinin artık geride bırakılmış olması temenni ediliyor.

Zira Kırmızı Beyazlı takım Süper Lig hedefleri kurarken bir anda kendini küme düşme hattında buldu bu yetmedi teknik direktörü Reha Erginer görevinden ayrıldı bu da yetmedi Başkan Abdullah Abat herkesi hedef alan bir biçimde görevinden ayrıldı.

Bu süreçte geçici Yönetim Kurulu ve geçici Teknik Direktör yordamıyla ligin son düzlüğüne hazırlanan Boluspor, bu kadar sıkıntıya rağmen kümede kalmayı başardı. Ancak kulüp adına asıl gündem maddelerinden biri de Başkanlık seçimiydi ve bu seçim de nihayet gerçekleştirildi.

Bolu üzerinde ciddi etkisi olduğu bilinen Büyükşehir Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın da el atmasıyla oluşturulan Savaş Abak yönetimi tek liste olarak girdiği seçimde göreve geldi. Bununla birlikte bir önceki Başkan Abdullah Abat’ın dönemi mali ve idari açıdan ibra edilmedi.

Bu süreçle alakalı olarak denetçiler muhakkak kulübün kapısını çalacaklar. Ancak en azından taraftarlar nezdinde sıkıntıların şimdilik geride kalmış olması temenni ediliyor ve herkes hemen gelecek sezon hazırlıklarının başlamasını bekliyor.

Sait Karafırtınalar İddiası

Öte yandan Başkan Savaş Abak’ın gelmesiyle birlikte teknik direktörlük koltuğuna getirilecek ismin kim olacağı merak ediliyor.

Bununla birlikte basında yer alan en büyük aday Sait Karafırtınalar olarak gösteriliyor. Tecrübeli teknik direktör Adanaspor’da sözleşmesinin bitmesinden sonra ayrılığa gitti ve kulübe veda etti. Tüm bunlarla birlikte Sait Karafırtınalar döneminin iki türlü geçtiğini ifade etmekte fayda var.

Tecrübeli teknik adam Adana temsilcisindeki döneminin ilk yarısında çok başarılı bir performans sergiledi ve kulübün Süper Lig hayalleri kurabilmesini sağladı. Ancak ikinci devrede kadronun da zayıflamasıyla birlikte işler tamamen tersine döndü ve Adanaspor ligi ancak küme düşme hattının bir sıra üstünde tamamlayabildi.

Bu bağlamda şu an pek de formda görünmeyen Karafırtınalar’ın güçlü bir kadroya ihtiyaç duyduğu kesin. Tecrübeli teknik adamın kısıtlı kadro imkânlarıyla gerçekten iyi bir iş çıkaramadığı ortada. Her ne kadar haklı olduğu kısımlar bulunsa da Adanaspor’un kötü performansındaki tek sebep kadro da değildi.

Öte yandan Karafırtınalar ismi şu anlık ilk aday olarak görülebilir. Bu süreçte birçok teknik adamın daha Boluspor için yazılacağını tahmin etmek pek de zor değil.