Boluspor'dan koronavirüs önlemleri

Boluspor’dan Koronavirüs Önlemleri Çağrısı Yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu tarafından liglerin ertelenmesi kararı geçte olsa açıklandı. Beklenen kararın açıklanmasının ardından virüse karşı duyarlı olan kulüplerimizden açıklamalar geldi. TFF 1. Lig’de mücadelesini sürdüren Boluspor’dan koronavirüs önlemleri çerçevesinde birtakım adımlar atıldı ve taraftarlar ile vatandaşlara çağrılar yapıldı. Boluspor koronavirüs önlemleri kapsamında oyuncularına yurt dışı yasağı getirirken kulüp tesislerini ve satış noktalarını da kapattı.

Boluspor ”Önce Sağlık” Dedi

Boluspor kulübü resmi twitter hesabından yapılan açıklamada Önce Sağlık başlığı dikkat çekti. Açıklamada ”Boluspor’umuzun satış noktaları olan BStore geçici olarak kapatılmıştır. Ayrıca işletmeleri kulübümüzde olan halı saha tesisleri de süreç atlatılana kadar hizmet vermeyecektir.” ifadelerine yer verildi. Taraftara bir de jest yapan Boluspor dezenfekte edilen kulübe ait otoparkların ücretsiz kullanıma açıldığını da duyurdu.

Boluspor Evde Kal Kararına Uyuyor

Liglerin ertelenmesinin ardından oyunculara da izin veren Boluspor kulübü evde kal çağrısına da uyulması gerektiğini de ifade etti. İzinli oyunculara şehirde evlerinde kalmaları bildirilirken yabancı oyunculara da yurt dışına çıkış yasağı getirildi. Boluspor’dan koronavirüs önlemleri tüm kulüplere örnek teşkil edecek hassaslıkta yürütülüyor.