uydurna penaltı

Boluspor’dan Sert Uydurma Penaltı Açıklaması Geldi

TFF 1. Lig’de 17. sırada bulunan Boluspor geçtiğimiz hafta BB Erzurumspor ile sahasında 1 – 1 berabere kalmıştı. Karşılaşma sonrasında kulüp yönetiminden resmi bir açıklama geldi. Boluspor kulübünün sitesinden yapılan açıklamada uydurma penaltı kararı ile haklarının yendiği ifade edildi. Bu sert açıklamada özellikle hakemlere yüklenildi.

”Yanlış Kararlar Veren Bir Hakem Niye Göreve Devam Ediyor”

Kulüp tarafından yapılan açıklamada BB Erzurumspor karşılaşmasında penaltı çalınan pozisyona isyan eden kulüp yetkilileri bunun üzerinden hakem Sarper Barış Saka’ya yüklendi. Bir önceki haftada da hataları kararlar verdiği öne sürülen hakem Barış Saka’nın neden yeniden görevlendirildiği soruldu, ”Takımın kaderi ile oynayan bu hakeme neden görev verilir” denildi.

Sahada Cevap Vermeye Devam Edeceğiz

Boluspor tarafından yapılan açıklamada uydurma penaltı söyleminin yanı sıra futbolun masada oynandığı da iddia edildi. Yapılan açıklamada ”Oyunu sadece sahada oynadığımız için mi cezalandırılıyoruz” ifadelerine yer verildi. ”Boluspor olarak küme düşme hattından çıkmak için verdiğimiz bu mücadeleye futbolu masada oynayanlar karar veremeyecek. Cevabımızı sahada vereceğiz.” diyerek açıklama tamamlandı.