Galatasaray’ın Sezon Sonu İlk İşi Milot Rashica’nın Bonservisini Almak

Sarı kırmızılı takım Galatasaray Süper Lig’ de zirve yarışında geride kalan 25 hafta sonunda 60 puan toplayarak liderlik koltuğunda yer alıyorlar.

Sezon başında kadrosundaki birçok isim ile yollarını ayırırken yerlerine ise birçok yıldız isim ile doldurmuştu.

Galatasaray ‘ın sezon başında İngiltere Championship ekiplerinden Norwich City’de forma giyen Kosovalı hücum oyuncusu Milot Rashica’nın 1 yıllığına kiralık olarak kadrosuna katmıştı.

26 yaşındaki Kosovalı hücum oyuncusu Milot Rashica nu 1 yıllık sürede sarı kırmızılı takım Galatasaray’dan yıllık 1,5 Milyon Euro kazanacağı bir sözleşmeye imza atmıştı.

Bu sezon sarı kırmızılı takımın zirve yarışı içinde olmasında pay sahibi olan 26 yaşındaki Kosovalı hücum oyuncusu Milot Rashica performansı ile Galatasaray taraftarı ve teknik heyetinin de beğenisini aldı.

Sezon sonun da kiralık sözleşmesi bitecek olan 26 yaşındaki Kosovalı hücum oyuncusu Milot Rashica İngiltere Championship ekiplerinden Norwich City’ ye geri dönecek.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ ın yöneticileri Norwich City ile sezon sonunda bir görüşme yaparak 26 yaşındaki Kosovalı oyuncusunun takımda kalmasını isteyecekler.

Galatasaray yönetimi 26 yaşındaki Kosovalı oyuncusu için Norwich City’ ye 7 Milyon Euro’ luk bir teklif ile kapısını çalarak Milot Rashica’ yı tamamen Galatasaray’ lı yapmak istiyorlar.

Galatasaray İçin Hücumda Çok Önemli Bir İsim Oldu

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’da bu sezon ki performansında kadroda en dikkat çeken isimlerinden birisi de 26 yaşındaki Kosovalı hücum oyuncusu Milot Rashica oldu.

Hücumda oldukça enteresan bir isim olan Milot Rashica takım içi rekabette sezon başında Kerem ve Yunus ile beraber başladıkları sezon da sağ çizgide artık tamamen Milot Rashica ‘nın kontrolüne girdi diye biliriz.

Fiziksel açıdan ise sezon başında olur mu olmaz mı hazır mı diye düşünülürken oyun içinde hem ikili mücadeleler sonrasında dağılmaması pozisyonda devamlılığı en önemli özelliklerinden de birisi oldu.

Birebirler de oldukça etkili olsa da oyun kurulumunda servislerini de düzenlediği taktirde tam anlamı ile sarı kırmızılı takımın sağ çizgide vaz geçilmez isimlerinden birisi oldu ki bu sezon çıktığı karşılaşmalarda da bunu çok net gösterdi.

Çok yönlü bir oyuncu olarak sahada izlediğimiz Milot Rashica orta sahada da son maçlarda gördük ki zaman zaman orta sahada pas ve oyun kurulumunda görev alırken, dripling ile içeri girip ver kaç ile pozisyona gire biliyor, çizgide dikine oyunda kanat oyununda orta final paslarını da çok iyi yapıyor.

Bu Sezon Sarı Kırmızılı Forma İle Neler Yaptı?

Milot Rashica sarı kırmızılı forma ile bu sezon 17 lig maçının 10’ unda ilk 11’de başlarken 2 gol ve 4 de asist yaparak takımına katkı sağladı.