Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı: Kadromuz genç, birlik beraberlik var.

TFF 1. Lig ekibi Boluspor, ligde kalmak için mücadele ediyor. Kırmızı beyazlı kulübün başkanı Necip Çarıkçı takımı ile ilgili açıklamalar yaptı.

TFF 1. Lig’de 16 puan ile son sırada yer alan Boluspor, ligde kalmak için İstanbulspor müsabakasından 3 puan ile dönmek istiyor. Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı, “Şu an 12 final maçımız kaldı. Ne benim, ne de teknik heyetin, ne taraftarın hiç beklemediği bir sonuçla karşı karşıyayız.” dedi. Çarıkcı, son haftalarda sahada iyi oyun oynadıklarını ve arzu ettikleri gibi mücadele edebildiklerini belirtirken müsabakalardaki hakem hatalarının onları kötü etkilediğini fakat yine de hakemlere güven duyduklarının altını çizdi.

Kadromuz Genç

Çarıkcı, yaptığı açıklamalarda “Ligdeki takımlara bakıldığında takımımızın iyi olduğunu görüyorum. Zorlu dört maçlık bir periyodumuz var. Elimizde genç bir kadro da var. Bu hafta pazar günü İstanbulspor ile perşembe günü Balıkesirspor, pazartesi günü ise Giresunspor ile maç yapacağız. Her hafta böyle devam edecek. Bunun için de genç bir kadro lazım. Bu kadro da mevcut.” ifadelerine yer verdi.

Takım İçerisinde Birlik Beraberlik Var Problem Yok

Takımın üzerinde şanssızlığın olduğunu belirten Çarıkcı, maçların ikinci yarısında ve son dakikalarda rakip takımın gol attıklarını söyledi. Bununla birlikte kırmızı beyazlı takım, istedikleri gibi gol atamıyor. Çarıkcı, İstanbulspor maçının kritik olduğunu vurgulayarak “Boluspor bir maç kazansa devamı gelecek diye söyleniyor. Bir sıkıntımız da yok. Takım içerisindeki takımdaşlık, birlik beraberlik, teknik heyetle yönetim arasında bir problem yok. Çoğu kulüpte bunlar da çok fazla. Onun için de şansızlık diyoruz.” şeklinde konuştu.

Taraftardan Sabır İstiyoruz

Kırmızı beyazlı takımın sıkı bir şekilde idmanlar yaptığını kaydeden Çarıkcı, ‘’İstanbulspor maçından puan ya da puanlarla döneceğiz, perşembe günü oynanacak olan Balıkesirspor maçını da kazanmak zorundayız. Bunun için de taraftardan biraz daha sabır diliyoruz.’’ açıklamalarında bulundu.

Sadece 3 Puana İhtiyaç Var

Çarıkcı, hem teknik ekibe hem de kırmızı beyazlı oyunculara her daim güvendiğinin altını çizerek “Onlar da başarılı olmak istiyor. Çok iyi mücadele ediyorlar. Erzurumspor maçını kazanmış olsaydık Altay’ı yenerdik. Ümraniyespor maçını kazanmış olsak farklı olurdu. İyi oynuyoruz, iyi futbol var. Bunun için de 1-0’ı 2-0 yapmamız lazım. Boluspor’un şu an sadece 3 puana ihtiyacı var.” dedi.