Boluspor futbol

Boluspor Takımı Korona Testinden Geçecek

Liglerin Haziran ayının ikinci haftası itibariyle açılacak olması Boluspor futbol takımını da hareket geçirdi. Bu kapsamda takımın futbolcularının korona virüs testinden geçirileceği ifade ediliyor. Kulüp başkanı olan Necip Çarıkcı yaptığı açıklamada futbolcuların tamamının corona virüs testinden geçirileceğini ifade etti.

Korona virüs sürecinde futbolcuların bireysel olarak çalışmalarına devam ettiği Boluspor takımında çalışmaların kontrollü olarak başlanması kararı alındı. Bu kapsamda futbolcuların tedbirli bir şekilde kulüp tesislerinde çalışmalarına devam etmeleri planlanıyor. Çalışmalar öncesinde futbolcuların korona virüs testinden geçirileceği de ifade ediliyor.

Kulüp Başkanı Açıkladı

Boluspor futbol takımı başkanı olan Necip Çarıkcı, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Korona virüs tedbirleri kapsamında liglere ara verilen süreçte kulüp olarak bireyse çalışmalara yöneldiklerini ifade eden başkan, artık çalışmalarına tesislerde devam edecekleri ifade etti. Özellikle kulüp tesisinde gerekli dezenfekte çalışmalarının yapıldığını ifade eden başkan, futbolcuların tamamının da Bolu da olduğu ifade etti.

Bolu Sağlık Müdürlüğü bünyesinde yer alan görevlilerin futbolculara korona virüs testi yaptıklarını ifade eden başkan, henüz test sonuçlarının açıklanmadığını da belirtti.  Federasyonun vermiş olduğu karar neticesinde adımlar atacaklarını ifade eden başkan, kulüp olarak antrenmanlarına başlayacaklarını da sözlerine ekledi.